Futbal - turnaje žien a žiačok

U14 Union Hallenmeisterschaft - Viedeň (7.2. - 8.2.2009)
Semifinále Slovenského pohára
Medzinárodné prípravné stretnutie žiačok Slovan Bratislava - Virginia (USA) (19.4.)

M
ŠK Slovan Bratislava - Virginia 3:0 (1:0) góly: Skácelová, Kastlová, M.Jančovičová

Zostava Slovana

M.Horváthová - Kastlová, Rajnicová, Lacková, M.Mrvová, Absolonová, Marková, Fatulová, Krasňanská, Skácelová, M.Jančovičová; striedali: Kinkorová, Kurajdová, Drinková, Kujovičová, Jaščurová, Augustovičová

Na výborne upravenom trávniku Štartu sa hral od úvodu kvalitný a vydarený futbal. Hostia, ktorí boli na európskom turné sa do Bratislavčaniek "obuli" aktívnym presingom, ktorý belasým narobil nemálo problémov a niektoré situácii vyriešili naozaj len so šťastím. Postupne sa začala hra vyrovnávať a keď Slovanistky zahodili prílišný rešpekt zo súpera, začali lepšie a rýchlejšie kombinovať na ihrisku sa odvtedy začalo krásné futbalové divadlo z oboch strán. Slovanistky postupne viac ovládali loptu a hlavne začali lepšie a dôraznejšie brániť americké nepríjemné krídelné útočníčky. Po veľmi presnej kombinačnej akcii na málo dotykov sa Bratislavčanky ujali vedením, keď na konci kombinácie Krasňanská, našla nekrytú Skácelovú, ktorá hlavičkou zaručila Slovanu vedenie. V druhom polčase sa Slovanistky pustili nebojácne do súpera a prinieslo im to ovocie, keď po rohovom kope už z prvej minúty na 2:0 zvýšila Kastlová a po desiatich minútach z krídelného prieniku na 3:0 Jančovičová. Američanky zvýšili svoju aktivitu, no Slovanistky svoj náskok ubránili. Tento výsledok a hlavne hra v stretnutí je cennou skúsenosťou pre belasé hráčky, keďže americký ženský futbal je dlhé roky na špici svetového ženského futbalu.

Roman Jasovský - tréner: "Som spokojný s výsledkom i výkonom nášho družstva, i keď Američanky boli vynikajúco technicky i rýchlostne pripravené. Z úvodu mali naše hráčky zviazané nohy strachom, alebo prílišným rešpektom z mena súpera, no nie vždy meno vyhráva a som si istý, že týmto stretnutím sme meno a značku Slovana v americkej Virgínii ešte viac zveľadili, pretože podľa slov realizačného teamu Virgínie, bola celá americká výprava mimoriadne spokojná nielen zo samotnými zápasmi, ale aj celkovým prijatím, či programom nedeľného dňa. Kompletná výprava dievčat i chlapcov navštívila i Corgoň ligové stretnutie mužov Slovan - D.Streda a boli nadšení nielen hrou belasých, ale aj výbornou atmosférou na štadióne. Za vytvorenie podmienok, či spolupráce ohľadom návštevy amerických družstiev ďakujem vedeniu nášho klubu, osobitne generálnemu riaditeľovi Dušanovi Tittelovi, Tomášovi Cho, Vlaďke Nagyovej za poskytnutie suvenírov pre americkú výpravu, rodičom našich hráčok a realizačnému teamu žiačok pri priamej spolupráci a organizácii stretnutia. Som presvedčený, že víťazstvo a hra v tomto stretnutí pomôže nášmu družstvu žiačok k zvýšeniu výkonov v lige."    -rj-
Spoločné foto aktérok po zápase

Semifinále Slovenského pohára (29.3.2009) - hrá sa dvojkolovo
2. zápasy (10.4.)
FK Slovan Duslo Šaľa – ŠK Štich Humenné  5:2 (prvé stretnutie 5:0)

domáci nehlásili podrobnosti stretnutia

do finále postúpilo družstvo FK Slovan Duslo Šaľa

ŠKF Žilina – ŠK Slovan Bratislava  3:4 (1:3) (prvé stretnutie 1:7)

góly: Rašovcová (p.k.), Hýllová, D.Sýkorová – D.Škorvánková 2, Ištóková, S.Vašková

do finále postúpilo družstvo ŠK Slovan Bratislava

1. zápasy (29.3.2009))
ŠK Štich Humenné – FK Slovan Duslo Šaľa 0:5 (0:0)

góly: Mašlejová 2, Bojdová 2, Kolenová
ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Žilina 7:1 (3:0)
góly: Roziaková 2, Mravíková, D.Škorvánková, Cerovská, V.Klechová, Schleiferová – Šušková
Ž.K.: K.Molnárová – D.Sýkorová

U14 Union Hallenmeisterschaft vo Viedni
Počas víkendu (7. a 8.2.2009) sa staršie žiacky ŠK Slovan Bratislava zúčastnili na veľkom medzinárodnom turnaji žiačok U14 Union Hallenmeisterschaft vo Viedni. Usporiadal ho slávny rakúsky klub USC Landhaus Viedeň. Hralo sa v krásnej veľkej viedenskej Rundhalle za prítomnosti početnej diváckej kulisy. Slovenky si v stretnutiach, hrali sa systémom 1x20 minút, poradili s každým súperom a aj na svoje prekvapenie, každému nadeľovali výprasky rozdielom minimálne jednej triedy. Posledný zápas o celkové prvenstvo na turnaji s maďarským Szombathelly strhol nielen aktérky na palubovke, ale aj obecenstvo. Hra Slovanistiek učarovala organizátorom i klubovým trénerom tak, že ihneď po turnaji dostali pozvánky na ďalšie veľké klubové podujatia v tejto vekovej kategórii, takže klub z Tehelného poľa má o jednu veľkú reklamu naviac a "Boj o Dunaj", ako turnaj nazvali samotné hráčky Slovana (nakoľko na turnaji okrem Sloveniek štartovali rakúske i maďarské družstvá) vyhrali belasé dievčatá s ešte belasejším srdcom.
Výsledky Slovanistiek:
USC Landhaus Viedeň 9:0 (góly: Augustovičová 2, Skácelová 2, Drinková 2, M.Jančovičová 2, Krasňanská)
SC Mautner 5:2 (góly: Krasňanská 2, Skácelová, Lacková, Kastlová)
KSC Donaustadt 7:0 (góly: Fatulová 3, Kastlová 2, Krasňanská, Lacková)
Viktoria SC Szombathely 5:2 (góly: M.Jančovičová 2, Augustovičová, Fatulová, Skácelová)
Tréner Roman Jasovský "Na turnaji sme predvádzali krásny kombinačný futbal, s množstvom striel. Na tento turnaj sme sa dôkladne pripravovali, keďže sme vedeli, že nás čakajú silní súperi. Som rád, že naše dievčatá preukázali silné bojovné srdce za klub, mesto i Slovensko a hlavne v poslednom stretnutí sa dokázali perfektne vyhecovať, keď už v piatej minúte zápasu o prvé miesto s maďarským Szombathely sme vyhrávali 4:0, čím sme dostatočne zaskočili súpera, ktorý sa z toho dlhé minúty nevedel pozbierať. Teším sa na ďalší kvalitný halový turnaj v Hlučíne, ktorý je vrcholom našej halovej sezóny a na ňom chceme dokázať, že naše prvenstvo vo Viedni nebolo náhodné. Ďakujem vedeniu nášho klubu za podporu nášho družstva na štart na turnaji, dievčatá i celý realizačný team si to nesmierne vážia."
Za Belasé nastúpili: M.Horváthová, Kujovičová, Lacková, Kastlová, Krasňanská, Augustovičová, Fatulová, M.Jančovičová, Absolonová, Skácelová, Rajnicová, Drinková