Futbal - turnaje žien a žiačok

Regionálne kolo Minichampions Liga Slovensko 2008 - kategória žiačok
Medzinárodný turnaj k 40.výročiu založenia klubu USC Landhaus Wien
Brno Cup

Brno Cup

Uplynulý víkend (21.6. 22.6.) žiačky ŠK Slovan Bratislava štartovali na veľmi silne obsadenom dvojdňovom medzinárodnom turnaji Brno Cup, ktorý usporiadal FK Sparta Brno za účasti 15 družstiev. Organizátor ich rozdelil do troch päť členných skupín, odkiaľ podľa umiestnenia v skupine družstvá postupovali do skupín o umiestnenie (prvé družstvá z každej skupiny o celkové 1.-3. miesto na turnaji, druhé zo skupín o celkové 4.-6-miesto atď). V sobotu dievčatá odohrali 4 zápasy po 2x15 minút (stretnutia v skupine) a v nedeľu zasa 2 zápasy 2x20 minút (stretnutia o umiestnenie), čo bolo pri víkendových horúčavách veľmi náročné. Belasé mali vyžrebovanú azda najťažšiu skupinu, pretože v nej, okrem iných, narazili aj na aktuálneho českého majstra v kategórii žiačok Spartu Praha. Po celom vývoji skupiny, keď Slovanistky remizovali s Ostravou 0:0, porazili Pardubice i Hodonín 2:0, vedeli, že derby stretnutie s Pražankami musí Slovan vyhrať, ak chce hrať o celkové prvenstvo. Na tento náročný a veľmi krásny zápas sa prišli pozrieť i diváci a aj ostatné tímy. Po veľmi vyrovnanej hre, keď si obe strany vypracovali po dve čisté šance, sa skončil 0:0: Výsledok tak posunul do finále Spartu. V stretnutí o umiestnenie naše dievčatá následne zdolali Mníchovo Hradiště 1:0 a Mělník 2:1 a obsadili tak celkove štvrté miesto na turnaji. Na turnaji neprehrali, v šiestich stretnutiach inkasovali len jeden gól.
Výsledkový servis Slovana:
Slovan - Ostrava 0:0
Slovan - Pardubice 2:0 (2:0) góly: Mittuchová 2
Slovan - Hodonín 2:0 (1:0) góly: Kastlová, Skácelová
Slovan - Sparta 0:0
Slovan - Mníchovo Hradiště 1:0 (1:0) gól: Kastlová
Slovan - Mělník 2:1 (1:1) góly: Kastlová, Skácelová
Celkové poradie
1. AC Sparta Praha
2. 1.FC Brno
3. Plzeň
4. Slovan
5. Mníchovo Hradiště
6. Mělník
7. Žilina
8. Láb
9. Ostrava
10. Štramberk
11. Hodonín
12. Ivánka pri Dunaji
13. Malá Skála
14. Pardubice
15. Hostinné
Tréner Roman Jasovský: "Vzhľadom k tomu, že na turnaji mohli štartovať hráčky ročníkov po 1.1.93, bral som to ako predprípravu na nasledujúci suťažný ročník a s celkovým pôsobením družstva musím vyjadriť spokojnosť po všetkých stránkach, nie len čo sa hry a nasadenia týka, ale celkového správania sa, kolektívneho poňatia a disciplíny družstva. Pred turnajom mi troška robila vrásky celková nominácia, lebo nemohlo na turnaji štartovať viacero hráčok, ktoré pravidelne hrávali Ligu žiačok, preto som siahol aj do liahne našich mladších žiačok, no po turnaji máme všetci úsmev na tvárach, lebo napriek nie medailovému umiestneniu naše pôsobenie hodnotím ako vysoko pozitívne, rovnako tak aj hráčky, ktoré sa už teraz tešia na letnú prípravu a nový súťažný ročník."
Slovan reprezentovali: Michaela Horváthová, Zuzana Bartošová, Nikola Rajnicová, Silvia Tomašovičová, Lýdia Mittuchová, Dominika Krasňanská, Anna Mária Skácelová, Gabriela Kastlová, Carmen Absolonová, Martina Melišová, Michaela Kurajdová, Sandra Kujovičová

-rj-

Medzinárodný turnaj k 40.výročiu založenia klubu USC Landhaus Wien (10.5.-11.5. Viedeň, Rakúsko)
10. a 11.5. štartovalo družstvo starších žiačok ŠK Slovan na špičkovom medzinárodnom futbalovom turnaji starších žiačok vo Viedni, ktorý pri príležitosti 40.výročia založenia klubu zorganizoval USC Landhaus Wien. Na turnaji štartovalo 10 družstiev z Rakúskao, Nemecka, Poľska, Maďarska a Slovenska. Družstvá boli rozdelené do dvoch 5 členných skupín, kde odohrali každý s každým 1x16 minút. Následne postupovali dva najlepšie tímy z každej skupiny do semifinále a stretnutí o umiestnenie. Tie, ktoré skončili v skupinách na 3. - 5. mieste odohrali už len duely o umiestnenie. Slovanistky predvádzali veľmi dobré kombinačné výkony, ktoré si pochvaľovali tréneri i samotní fanúšikovia ostatných družstiev. Za pozornosť stojí aj to, že Belasé neinkasovali ani jeden gól v riadnom hracom čase (jeden z pokutového kopu po remíze 0:0). Všetky stretnutia turnaja sledovala početná divácka kulisa (cca 170 divákov).
Belasé v skupine:
Slovan - DSV Viedeň 3:0
góly: Skácelová, Mittuchová, Kubusová
Slovan - USC Landhaus Viedeň 0:0
Slovan - UFC Celldomok (Maďarsko) 1:0
gól: Skácelová
Slovan - SV 1896 Grossdubrau (Nemecko) 1:0
gól: Kubusová
semifinále
ŠK Slovan - ASK Erlaa (Rakúsko) 0:0 (na pokutové kopy 3:1)
za Slovanistky premenila penalty Mittuchová, Tomašovičová, Kastlová
finále
Slovan - USC Landhaus Viedeň 2:0
góly: Mittuchová, Skácelová
Celkové poradie
1. ŠK Slovan Bratislava
2. USC Landhaus Wien
3. Malopolski Zwiazek (Poľsko)
4. ASK Erlaa
5. Viktoria FC Szombathely (Maďarsko)
6. SV 1896 GrossDubrau (Nemecko)
7. ASKO 23 (Rakúsko)
8. DSV Viedeň
9. TuS Krempe von 1874 e.V. (Nemecko)
10. UFC Celldomok
Za Belasé nastúpili: Kujovičová, M.Horváthová - Kastlová, Rajnicová, Kubusová, Fatulová, Tomašovičová, Absolonová, Mittuchová, Krasňanská, Skácelová, Jaščurová, Marková
Tréner Roman Jasovský: "Som veľmi spokojný s umiestnením na turnaji i s celkovým vydareným podujatím. Ďakujeme USC Landhaus za pozvanie na takýto významný turnaj. Predvádzali sme naozaj najlepšiu hru zo všetkých družstiev na turnaji i keď tu štartovali skúsené a kvalitné družstvá. K mojej úplnej spokojnosti azda chýbala efektívnejšia koncovka, pretože v každom stretnutí sme si vypracovali 3-4 x viac šancí ako bolo strelených gólov. Po turnaji môžem s nadhľadom skonštatovať i odkázať fanúšikom na Slovensku, že u nás sú dobrí rozhodcovia, pretože to, čo vo Viedni predvádzali hlavní arbitri ma občas privádzalo do beznádeje :(. I napriek tomu, že v dvoch stretnutiach nám nezaslúžene vylúčili hráčku, naše dievčatá sa nenechali týmto vyprovokovať, hrali disciplinovane a stretnutia doviedli do úspešných koncov. Ďakujem i rodičom našich dievčat, že na tribúne po celý čas trpezlivo fanúšikovali a aj oni prispeli k tomuto krásnemu výsledku."
Belasé s trofejou pre víťaza

Belasé s trofejou pre víťaza

 -rj-

späť na úvod

Regionálne kolo Minichampions Liga Slovensko 2008 - kategória žiačok
Mladé belasé futbalistky ŠK Slovan Bratislava suverénne bez straty bodu zvíťazili v regionálnom kole Minichamions Liga Slovensko 2008 - kategória žiačok, ktorú na miniihriskách organizuje Slovenský futbalový zväz. Naše žiačky tak postúpili do celoslovenského finále, ktoré sa koná 3.6. vo Zvolene. Na regionálnom kole štartovali aj naše mladšie žiačky pod hlavičkou Slovan II a napriek svojmu vzrastovému handicapu a oveľa nižšiemu veku od ostatných družstiev (3-5 rokov), výsledkovo ani výkonmi neurobili hanbu, ale nabrali veľmi veľa cenných skúseností.
Výsledkový servis
Trnava - Šaľa 4:2
ŠK Slovan I - Ivánka 8:0
góly: Skácelová 3, Mittuchová 2, M.Horňáková 2, M.Antalová
ŠK Slovan II - N.Zámky 1:7
ŠK Slovan I - Šaľa 4:0
góly: Absolonová 2, Tomašovičová, Krasňanská
Trnava - ŠK Slovan II 2:0
Ivánka - N.Zámky 2:5
ŠK Slovan I - ŠK Slovan II 8:1
góly: Mittuchová 3, Marková 2, M.Horňáková, M.Antalová, Skácelová - Masárová
Šaľa - N.Zámky 4:3
Trnava - Ivánka 3:2
ŠK Slovan II - Šaľa 0:2
ŠK Slovan I - N.Zámky 8:1
góly: Tomašovičová 3, Kastlová 2, M.Horňáková, Mittuchová, Skácelová
Ivánka - Šaľa 3:1
ŠK Slovan I - Trnava 5:0
góly: M.Horňáková 2, Kastlová, Tomašovičová, Skácelová
ŠK Slovan II - Ivánka 3:1
góly: Rajnicová, Bolcsová, Kevická
N.Zámky - Trnava 3:3
Konečné poradie
1. ŠK Slovan I - 15 (33:2)
2. Trnava - 10 (12:12)
3. N.Zámky - 7 (19:18)
4. Šaľa - 6 (9:14)
5. ŠK Slovan II - 3 (5:20)
6. Ivánka - 3 (8:20)
Pozn. O umiestnení na 5-6 mieste rozhodol vzájomný zápas
momentka zo stretnutia družstiev Slovana I a II
momentka zo stretnutia družstiev Slovana I a II
Tréner ŠK Slovan I Roman Jasovský: "Som veľmi rád, že sme v každom stretnutí boli suverénnymi pánmi - dámami na ihrisku a vidno, že nám miniihrisko sedí. Dievčatá si schuti zahrali - zastrieľali a v pohode si vybojovali postup do finálového miniturnaja. Aj keď skóre o tom nesvedčí, ale najťažším stretnutím pre nás bolo to záverečné s Trnavou, kde súper výborne bránil a vyrážal do veľmi nepríjemných brejkov. Naše dievčatá sa zomkli a v druhom polčase doslova ovládli hru a Trnavu k ničomu nepustili. Veľkú radosť mi urobili aj naše mladšie žiačky, ktoré hrali pod hlavičkou ŠK Slovan II a mnohé z nich sú ešte vekom prípravky, no napriek tomu sa nepoddali a hrdinsky v každom stretnutí bojovali i napriek zväčša nepriaznivého stavu. Radosť mi urobili aj staršie žiačky, ktoré dopĺňali Slovan II, pretože sa nebáli zobrať zodpovednosť na seba a burcovali naše maličké miniatúry :). Mrzia ma zranenia Zuzany Bartošovej a Lucie Kevickej, ktoré si vyžiadajú asi 10 dňovú liečbu."
Trénerka ŠK Slovan II Diana Šnajdarová: "Som nesmierne rada, že sme sa mohli zúčastniť turnaja starších žiačok, ktorý nás obohatil o veľa nových herných skúseností. Tieto skúsenosti sú pre nás veľmi cenné a dôležité pre ďalší rozvoj zručnostného a zdatnostného potenciálu našich nádejných hráčok. Čo sa týka herného výkonu celého družstva, tak si myslím, že hráčky podali veľmi dobrý kolektívny výkon, ktorý bol dosiahnutý zodpovedným plnením si herných úloh, ktoré mali hráčky vopred určené. Tomuto výkonu dopomohli aj hráčky doplnené zo starších žiačok, ktoré boli oporou celého družstva a dokázali naše mladučké hráčky na ihrisku usmerňovať a neustále pozitívne podporovať, čo som od nich aj vyžadovala. Na turnaj sme nešli s cieľom najlepšie sa umiestniť, ale našim prioritným cieľom bolo učiť sa a naberať nové skúsenosti zo zápasovej praxe."
striedačka belasých miniatúr Slovan II s trénerkou Šnajdárovou
striedačka belasých miniatúr Slovan II s trénerkou Šnajdárovou
 
-rj-


späť na úvod