ďalšie info

mládežnícky turnaj Minichampions Liga Slovensko 2007 aj v kategórii žiačok (28.5.-1.6.2007)
prípravné stretnutie futbalistiek reprezentácie Slovenska U 17 so žiačkami Slovana (22.5.2007)

Uplynulý týždeň (28.5. - 1.6.) poriadal Slovenský futbalový zväz popri kategórii žiakov mládežnícky turnaj Minichampions Liga Slovensko 2007 aj v kategórii žiačok. Hralo sa na miniihriskách vystavaných v rámci spolupráce so  Slovenským futbalovým zväzom na podporu mládežníckeho futbalu. Na podujatie sa popri ligových družstvách mohli prihlásiť a porovnať si kvality aj družstvá, ktoré nehrajú najvyššiu ligu. Prvé turnajové kola sa odohrali v troch skupinách rozdelených podľa regionálneho usporiadania na skupiny Západ (usporiadal FK Slovan Duslo Šaľa), Stred (usporiadal MŠK Slovan Trenčianske Teplice) a Východ (usporiadala Schola in natura Stropkov), v ktorých sa družstvá stretli každý s každým 2 x 10 min. Podľa vopred stanoveného postupového kľúča sa najlepšie družstvá stretli vo finálovom turnaji každý s každým 1 x 15 minút na umelotrávnatom miniihrisku postavenom na námestí SNP pred hotelom Lux v Banskej Bystrici.

Vo finále sme boli svedkami krásnych duelov, v ktorých jasne výsledkovo i herne prevyšoval ostatných úradujúci majster Slovan Bratislava. Slovan posielal všetky družstvá z palubovky s bohatou nádielkou. Hráčky od Dunaja boli na turnaj výborne pripravené, čo odznelo z úst viacerých odborníkov i laickej verejnosti. Výkonom v drese hráčok z Tehelného poľa vyčnievali najmä reprezentantky Slovenska do 17 rokov Dominika Škorvánková a Viera Mašlejová, no o víťazstvách rozhodol pevný kolektívny duch belasých. Pekný futbal ukázali aj bíle Andelky zo Skloplastu Trnava. Výkonovo u Trnavčaniek dominovali hlavne sestry Gibasové. Humenčanky po nevydarenom úvodnom stretnutí so Slovanom sa neskôr prebrali a svoje technické finesy ukázali prítomným divákom i napriek nie príliš lichotivým výsledkom. Selce sa pred domácou bohatou diváckou návštevou chceli ukázať, no nezvládli niektoré závery stretnutí a tak im ostalo až predposledné štvrté miesto. Pre nováčika ligy, družstvo Schola in natura Stropkov bolo úspechom už postup do finálovej časti, v ktorej sa chceli už len učiť a zbierať prepotrebné skúsenosti. Na ich dievčatách bolo i napriek bohatým inkasovaným nádielkam vidieť chuť hrať a učiť sa futbalu, čo je pozitívne konštatovanie.

Najlepšou hráčkou sa na celoslovenskom finále stala domáca Lívia Lipová, najlepšou strelkyňou belasá Dominika Škorvánková s 9 strelenými gólmi a najlepšou brankárkou Adela Gibasová z Trnavy.

Turnaj splnil účel, rozvíjať mládežnícky futbal formou malých prípravných hier a podnietiť k hrám súčasnú mládež, chlapcov i dievčatá, ktorých je na vonkajších ihriskách vidno v súčasnej dobe stále menej a menej.

Bodaj by naopak takýchto podujatí bolo na Slovensku organizovaných viac a viac.

Výsledkový servis Minichampions Liga Slovensko 2007 – kategória žiačok

Celoslovenské finále (hrané v Banskej Bystrici – organizoval Slovenský futbalový zväz)

ŠK Selce – TJ Skloplast Trnava 1:2

ŠK Slovan Bratislava – ŠK Štich Humenné 10:0

Schola in natura Stropkov – Selce 2:8

Trnava – ŠK Slovan 0:6

Stropkov – Humenné 0:7

Selce – ŠK Slovan 2:6

Humenné – Trnava 2:2

ŠK Slovan – Stropkov 7:0

Humenné – Selce 4:2

Trnava – Stropkov 5:0

KONEČNÉ PORADIE

1. Slovan 12

2. Trnava 7

3. Humenné 7

4. Selce 3

5. Stropkov 0

VÝSLEDKOVÝ SERVIS REGIONÁLNYCH KOL MINICHAMPIONS LIGA SLOVENSKO 2007

Skupina Západ – (hrané v Šali – organizoval FK Slovan Duslo Šaľa)

Nitra – Šaľa 2:4

ŠK Slovan – Ivánka pri Dunaji 6:0

Trnava – Nitra 6:1

ŠK Slovan – Šaľa 7:1

Trnava – Ivánka 1:1

Nitra – ŠK Slovan 0:9

Šaľa – Trnava 2:5

Nitra – Ivánka 0:4

Trnava – ŠK Slovan 1:5

Šaľa – Ivánka 2:1

PORADIE SKUPINY ZÁPAD:

1. ŠK Slovan Bratislava 12 bodov

2. Skloplast Trnava 7 bodov

3. Duslo Šaľa 6 bodov

4. Slovan Ivanka pri Dunaji 4 body

5. Slovan Chrenová Nitra 0 bodov

 

Na ihrisku v Ivanke pri Dunaji sa včera (22.5.2007) odohralo prípravné stretnutie futbalistiek reprezentácie Slovenska U 17 so žiačkami Slovana Bratislava, s výsledkom 4:1 pre reprezentáciu. Podrobnosti duelu

Slovan Bratislava žiačky - reprezentácia Slovenska žien U 17 1:4 (1:2)

góly: Skácelová – Mašlejová 3, D.Škorvánková

V rámci prípravy na kvalifikáciu ME si na jednom zo sústredení reprezentácie žien do 17 rokov si vybrali reprezentantky za súperky úradujúce majsterky Slovenska, Slovan Bratislava, ktorých štyri futbalistky štartovali aj v reprezentačnom drese a dokonca sa všetkými štyrmi gólmi podieľali na víťazstve Slovenska.

Od úvodu sa v horúcom počasí hralo svižný futbal s miernou prevahou reprezentantiek. Ich nátlakovú hru sa belasé snažili znemožňovať už v strednom pásme, hroziť z  brejkov a narúšať defenzívu výberu. Čiastočne sa to aj darilo, no pri jednej z krásnych akcií Slovanistiek v drese reprezentácie sa "sedemnástka“ ujala vedenia v 32.minúte po krásnej a umiestnenej strele D. Škorvánkovej. Belasé veľmi rýchlo kontrovali. V 36.minúte po krásnej prihrávke Gregorovičovej ušla nenápadná Skácelová a z neuveriteľne ostrého uhla vyrovnala na 1:1.  Strelou prekvapila brániace hráčky i samotnú brankárku Kéryovú. Po dvoch minútach a chybe v defenzíve Bratislavčaniek sa skúsený reprezentačný výber Mašlejovou opäť ujal vedenia. Gól aj ukončil prvý polčas. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, reprezentácia mala naďalej územnú prevahu a Slovanistky hrali na brejky. Tie im už nevychádzali tak ako v prvom polčase. Reprezentantky to využili a Slovanistka Mašlejová v ich drese zvyšovala skóre, v 47.minúte na 3:1 a v 61.minúte z krásneho voleja na 4:1. Po obojstrannom prestriedaní sa hra vyrovnala. Početná divácka kulisa videla menej šancí, pretože hra sa odohrávala zväčša v strede poľa.  Duel priniesol všeobecnú spokojnosť, reprezentácia našla kvalitného súpera na prípravu, Slovanistky nabrali pred finálovým stretnutím o majstra Slovenska potrebné skúsenosti a diváci videli krásne stretnutie s mnohými peknými futbalovými lahôdkami.

späť na úvod