ďalšie info

Sumár 11. kola:
Po prvý krát v lige hralo všetkých desať tímov. Prekvapenie priniesol výsledok z Lamača. BCT sa chystalo na domáce béčko, ako napokon si odnieslo trpkú prehru 0:5. O gól  menej dostali doma Krasňany od Záhorskej Bystrice a rovnako tak Nepočujúci od Čiernej Vody. Nepeknú šnúru ťahá Ekonóm, Už tretí krát za sebou prehral 2:3, teraz nečakane aj vo Volkswagene. Piaty zápas, derby na Trnávke sa skončilo remízou 1:1, domáce béčko si tu delilo body s Domino. 11. kolo bolo zároveň aj posledným jesenným, zimným kráľom je Trnávka B, kandidátov na celkové prvenstvo je viac. Žiadny tím sa totiž nedokázal vyvarovať zaváhaniu.
Sumár 10. kola:

V troch duelov vyhrali favoriti. Domino porazilo Nepočujúcich prekvapujúco len tesne 2:0, rovnako tak si poradilo BCT s Volkswagenom a po dlhšej dobe sa zadarilo aj Čiernej Vode, ktorá zdolala rozdielom triedy Krasňany 3:0. Vo štvrtom zápase kola sa v susedskom derby presadila doma Záhorská Bystrica, keď zdolala svojho súpera, béčko Lamača, o gól 2:1. Víťazný gól padol sedem minút a šťastným strelcom bol Humaj.
Sumár 9. kola:

Duel slušnej úrovne v Trnávke rozhodla pre seba domáca rezerva, keď zdolala tesne Ekonóm 3:2, Čierna Voda v Lamači viedla už 2:0, no 32. minúta jej priniesla dva góly v jej sieti a gól skúseného Ľuboša Bučáka po hodine hry rozhodol, že Čierna Voda odíde s prázdnymi rukami.  Favorizovaná Záhorská Bystrica rozhodla o troch bodoch až v závere zápasu a Volkswagen zdolala tesne 2:1. Krasňany si trochu napravili chuť z inkasovaného debaklu v minulom kole a hladko zdolali najslabší tím ligy Nepočujúcich 7:1
Sumár 8. kola:

Cvernovkári si doma poctivo delia body so súpermi. Už štvrtýkrát za sebou nepoznali doma chuť víťazstva. Trnávka je síce silný súper, ale bez Drinku sa gólovo príliš nepresadzuje, preto aj tá remíza 1:1 je logickým vyústením tejto situácie. Dva duely priniesli debekle. Domino doma nadelilo deviatku Krasňanom, ktorých dva góly boli len slabučkou náplasťou na takýto zahanbujúci "nášup". Nepočujúci hrali doma len desiati a nič iné ako gólostroj v ich sieti sa čakať nedal. Bolo by gólov aj viac, ale rozhodca duel predčasne ukončil. Riadna gólová Sahara bola popritom v Chorvátskom Grobe, kde domáca Čierna Voda vydrela s Volkswagenom najtesnejšie víťazstvo 1:0 a to zásluhou premenenej penalty. Grobanom to momentálne proste nejde.
Sumár 7. kola:

Hrali sa len tri zápasy. Nepočujúci sa do Devínskej Novej Vsi nedostavili a prehral tak duel s "domácim" Volkswagenom kontumačne. Vedúca Trnávka si nedokázala poradiť so Záhorskou Bystricou. Bez kanoniera Drinku nenašla recept na prekonanie hosťujúcej obrany a musela sa uspokojiť s bezgólovou remízou. Ekonóm doma prehral tesne s Dominom 2:3. Rozhodujúci gól síce padol až tesne pred koncom, ale hostia boli v dueli aktívnejší a body si zaslúžili.
Sumár 6. kola:
Papierovým favoritom tentokrát ruže nekvitli. BCT nevyhral už tretí domáci zápas a s Ekonómom si podelil body za remízu 2:2. Horšie obišla Čierna Voda, ktorú doma v Chorvátskom Grobe poriadne vyškolila rezerva Trnávky a bol z toho debakel 1:7. Prvý trojbodový zápis si pripísalo Domino, keď zdolalo béčko Lamača 3:1. Z prvých bodov sa tešili aj Krasňany, v súboji tabuľkových susedov zdolali Volkswagen 2:0.
Sumár 5. kola:
Vedúci Ekonóm tentokrát pohorel, zápas so Záhorskou Bystricou mu nevyšiel. Toto zaváhanie nevyužil favorit súťaže BCT a "len" remizoval s Dominom. Rezerva Trnávky potvrdila v dueli s Nepočujúcimi rolu favorita a súperovi poriadne naložila. V Devínskej Novej Vsi sa o bodoch rozhodlo až v závere. Šťastnejší ako domáci boli hostia z Lamača.
Sumár 4. kola:
Ekonóm prekvapil v Chorvátskom Grobe, uštedril Čiernej Vode prvú prehru a ukázal, že jeho prvá priečka až takým prekvapením byť nemusí. Ďalší ašpirant na post najvyšší, BCT, vyhral v Záhorskej Bystrici rozdielom triedy, tímu viditeľne pomohli príchody Valíka a Ivana ako i návrat skúseného Siváka, či strelecké prebudenie Dantera, ktorý sa po dlhšej dobe vrátil na hrot. Dominu duel s Volkswagenom nevyšiel, každá prehra pri tak nízkom počte kôl, odsúva mužstvá, ktoré by rady hrali o postup, do úlohy štatistov, tým, ktorí, sa podobnému zaváhaniu vyhli. V poslednom dueli v Krasňanoch sa žiadne prekvapenie nekonalo, Trnávka B tu zvíťazila presvedčivo výsledkovo i herne.

Predsezónna prognóza Petra Múčku, ktorý sa v súťaži pohybuje 20rokov, momentálne hráč Ekonómu:

FK Lamač B – Uvidíme, čo spraví s mužstvom vypadnutie do 5. ligy. Ale Lamač hral roky na špici 5. ligy, takže nejaký ústup z pozícii (ale ani rýchly postup) neočakávam. Tip: 2.-4. miesto.
Domino – Mladý káder prezentujúci sa rýchlym kombinačným futbalom. Ak dokáže stabilizovať výkonnosť, má veľkú šancu vyhrať súťaž. Tip: 1.-2. miesto.

Trnávka B – Ďalší favorit súťaže. Vhodné zloženie kádra. Aktívny a dôrazný futbal. Tip: 1.-3. miesto.

Záhorská Bystrica – Dlho sa pohybovala blízko postupových pozícií. Asi doplatila na úzky káder. Tip: 2.-4. miesto.

BCT – Striedalo výborné zápasy s horšími. Tip: 3.-6. miesto

Čierna Voda – Skúsení hráči, avšak pravdepodobne úzky káder. Vyzerá to na stred tabuľky. Tip: 5.-7. miesto.

FC Volkswagen – Volkswagen mal výbornú jar. Ale vzhľadom na vyrovnanosť mužstiev ho tipujem do druhej polovice tabuľky. Tip: 6.-9. miesto.

Slávia Ekonóm – Slávia sa bude snažiť po rokoch dostať do prvej polovice tabuľky. Káder sa vhodne doplnil. Mužstvo hrá často na pohľad pekne, avšak víťazstiev so silnými súpermi bolo len veľmi málo minulú sezónu. Umiestnenie netipujem.

ŠK Krasňany – Krasňany ustúpili z pozícií, keď 2x dokázali hrať o postup v minulých rokoch (2001, 2006). Minulú sezónu skončili až na 9. mieste. Ak sa nezmenil káder, bude to stačiť asi len na dolnú polovicu tabuľky. Tip: 6.-9. miesto.

TJ Nepočujúci – Hrali lepšie ako po minulé roky, ale na body to stačilo len málokedy. Tip: 10. miesto.

 

späť na úvod