ďalšie info

Postrehy k zápasom
Prípravné zápasy - zima-jar 2007-8
Prípravné zápasy - jar 2008

Prípravné zápasy - jar 2008

29.5.2008
Slávia EKONÓM – ŠK Danubia 4:2 – priateľský zápas
G: Juraj Reháček 3, Lašák (za Ekonóm)
Ekonóm: Leščák – Astaloš, Múčka, Popluhár, Jáchym – Lašák, Halaška, Milan Gregor, Malý – Máťuš, Juraj Reháček, striedali: Szabo, Marek Gregor, Svěrák, Šaling
15.4.2008
Slávia EKONÓM – FK Dúbravka 0:0
- priateľský zápas
Ekonóm: Leščák – Samko, Múčka, Popluhár, Jáchym – Szabo, Halaška, Maťúš, Milan Gregor – Marek Gregor, Lašák, striedali: Martin Fleischer, Svěrák, Šaling, Frindrich, Duranka

Prípravné zápasy - zima-jar 2008
9.3.2008

ŠK Nová Dedinka (V. Liga BA vidiek) - Slávia EKONÓM 2:5 (0:1)

G: Juraj Reháček 3, Milan Gregor, Lašák.

Zostava Slávie Ekonóm: Leščák – Samko, Múčka, Popluhár, Astaloš – Máder, Halaška, Duranka, Malý – Máťuš, Juraj Reháček, striedali: Milan Gregor, Sabo, Lašák, Martin Fleischer, Svěrák, Šaling.

2.3.2008

Družstevník KUCHYŇA (VI. Liga BA vidiek) - Slávia EKONÓM 0:3 (0:2)
G: Juraj Reháček 2, Malý.

Zostava Slávie Ekonóm: Svěrák – Samko, Múčka, Popluhár, Frindrich – Máder, Duranka, Lašák, Malý – Máťuš, Juraj Reháček, striedali: Marek Gregor, Sabo, Šaling.
Stretnutie bolo v 55. minúte predčasne ukončené kvôli zlému počasiu

24.2.2008
V prípravnom zápase na jarnú časť 5. ligy vyhrala Čierna Voda v Suchohrade nad miestnym účastníkom 6. ligy Bratislava vidiek 5:1 po polčase 2:0.

19.2.2009 sústredenie Ekonómu vo Vysokých Tatrách
AFK Vysoké Tatry (III. Liga - VsFZ) - Slávia EKONÓM 7:0 (2:0),
Zostava Slávie Ekonóm: Leščák – Frindrich, Múčka, Popluhár, Róbert Reháček – Marek Gregor, Halaška, Máťuš, Malý, Juraj Reháček – Sabo, striedali: Milan Gregor, Martin Fleischer, Šaling, Astaloš, Samko.
Domáci treťoligista bol jasným favoritom. Začal tlakom, ale hostia relatívne dobre bránili a do vážnejších šancí Tatry nepúšťali. Do polčasu bolo 2:0 po dvoch zbytočných penaltách. Po prestávke začali hostia zle, dostali v krátkom časovom úseku tri góly (z toho dva vlastné – Frindrich, Malý) a až potom sa hra vyrovnala. Škoda nevyužitých 4-5 čistých šancí Ekonómu v stretnutí, výsledok mohol byť pre Ekonóm prijateľnejší.
21.2.2009 sústredenie Ekonómu vo Vysokých Tatrách
FK Svit (V. Liga SZ - VsFZ) - Slávia EKONÓM 3:2 (1:1)
G: Juraj Reháček, Máder (11 m), Zostava Slávie Ekonóm: Leščák – Frindrich, Múčka, Popluhár, Róbert Reháček – Sabo, Máder, Máťuš, Malý, Marek Gregor – Juraj Reháček, striedali: Štefan Fleischer, Martin Fleischer, Šaling, Astaloš, Samko.
Na škváre vo Svite konfrontovali svoje sily účastníci 5. líg z Bratislavy a východu. Domáci, ktorí po jeseni vedú 5. ligu SZ nastúpili v zostave s viacerými bývalými prvoligistami (Jambor, Rataj). Svit začal tlakom, ale hostia boli pozorní a ujali sa vedenia po úniku J. Reháčka. Domáci do prestávky vyrovnali z penalty, ktorú síce Leščák vyrazil, ale dorážke Jambora už nedokázal zabrániť. Po prestávke aktívna hra domácich pokračovala a ujali sa vedenia na 3:1. V úplnom závere hostia korigovali na konečných 3:2 Máderom z pokutového kopu.

10.2.2008
FC Suchohrad (VI. liga) - Slávia EKONÓM 1:1 (0:1), G: Lašák,
Zostava Slávie Ekonóm: Leščák – Samko, Múčka, Popluhár, Frindrich – Máder, Halaška, Duranka, Lašák, Juraj Reháček – Svěrák, striedali: Máťuš, Sabo, Martin Fleischer, Marek Gregor, Milan Gregor, Šaling.


Postreh hráča hostí k zápasu 11. kola Záhorská Bystrica - Dúbravka:
Rád by som reagoval na komentár k zápasu Záhorská Bystrica - Dúbravka pretože bol napísaný vyslovene tendenčne, absolútne s ničím sa tam nedá súhlasiť, čo sa týka priebehu tak prvý polčas bol z obidvoch strán nezáživný. Domáci sa presadili po štandardnej situácii, keď dosiahnutý gól bol z viac ako spornej ofsajdovej situácie, ale to samozrejme domáci nenapísali. Druhý polčas mali jedinú šancu za stavu 1:1, keď už hrala Dúbravka vabank. Inak sa okrem štandardiek na dostrel brány ani nedostali. Čo sa týka tvrdej hry, tak hráč domácich s číslom 12, ktorý bol vylúčený za 2 doslova brutálne zákroky, mal ísť pod sprchy už v prvom polčase. O tvrdosti alebo lepšie povedané zákernosti domácich svedčí najlepšie to, že dvaja hráči hostí nedohrali ani prvý polčas, jeden má nohu v sadre a to domáci chceli po rozhodcovi, aby mu dal žltú kartu za simulovanie a po zápase si robili srandu, že len zle doskočil a o týždeň je v poriadku. Druhý zranený hráč je vyradený do konca sezóny. Ohľadne nevyberaného slovníka pána Čavoja, tak tomu sa vyrovnala lavička domácich a hlavne primitívny tréner, ktorý celý zápas nazýval hráčov hostí psychopatmi a pýtal sa čo chceme hrať o postup, keď aj tak pôjdu hore Jarovce. O delegátovi je škoda sa vyjadrovať, starý pán, ktorý je rád, že ho domáci pohostia, pozrie si futbal a nepotrebuje ani blok do ruky, aby zapisoval chyby rozhodcov, ktorých bolo neskutočne veľa a boli hlavnou príčinou nervozity v zápase, pískali podľa toho ako kto zakričal.


späť na úvod