www.mkregion.sk      Návrat

 Zhodnotenie sezóny 2001/2002

mkregion@mkregion.sk

Zástupcovia jednotlivých tímov hodnotia uplynulú sezónu

Milan Bagin - Inter B (2. miesto, III.liga)

Sezónu 01/02 môžeme hodnotiť ako vydarenú, aj keď sa nepodaril splniť náš tajný cieľ - postup do druhej najvyššej súťaže. Pred jej začiatkom sme sa zaviazali, že budeme hrať kombinačný futbal, založený na pohybe a dobrej fyzickej kondícii, ktorý sa bude páčiť divákom a chlapci budú mať z futbalu radosť. Som presvedčený, že diváci, hlavne na súperových ihriskách boli s futbalom, ktorý sme produkovali, spokojní. Skončili sme na druhom mieste, štyri body za postupujúcimi Veľkými Levármi (na domácom ihrisku sme ich porazili 3:0), so šesťdesiatimi bodmi a so skóre 65:20, keď naši brankári inkasovali najmenej gólov v celej súťaži. Vhodne do kolektívu zapadli aj hráči "A" mužstva, ktorí priniesli kvalitu a vzorný prístup profesionálov. Preto sme boli schopní vytvoriť taký tím, ktorý si rozumel tak na ihrisku ako aj mimo neho.

Svojimi veľmi dobrými výkonmi počas celej súťaže sa n.p. P. Petráň dostal do ligového mužstva. Toto je hlavná filozofia "B" mužstva.

František Hlavatý - VTJ Malacky (4. miesto, III.liga)

Po skončení jesennej časti sa vojaci pohybovali v pásme zostupu. Po nepredĺžení zmluvy s vtedajším trénerom Štefanom Slezákom sa vytvoril tím ľudí na čele s veliteľom záchrannej brigády plk.Ing.Ballom, ktorí si dal vzhľadom na vtedajšie postavenie odvážny cieľ- posunúť celok tam kam dlhé roky patrí. Šancu prebrať trénerske žezlo dostal hrajúci tréner s najvyššou kvalifikáciou Marián Tóth, ktorý si v Malackách plnil ZVS. Kolektív hráčov ho rešpektoval aj keď bol vekovo ich rovesník. Hoci v prvom jarnom kole vojaci prehrali v Jablonci aj zásluhou nemenovanej rozhodcovskej trojice potom ich šnúru neporaziteľnosti zastavil až v 27.kole Rapid. Treba podotknúť, že taká dobrá partia, ktorá sa zišla v jarnej časti v Malackách už dlho vo VTJ nebola. O ich kvalite svedčí aj to, že niektorí z nich dostali ponuky z prvoligových a druholigových mužstiev či už u nás resp. v susednom Rakúsku. Boli to však poslední hráči, ktorí hrali za klub VTJ Malacky. Na základe chystanej transformácie v armáde od 1.1.2003, museli vo futbalovom oddieli riešiť vzniknutú situáciu, ktorá sa dotýkala jeho ďalšieho účinkovania, nakoľko v apríli tohto roku rukovali poslední vojaci do Malaciek. Funkcionári mali dve možnosti, buď nechať klub zaniknúť, alebo sa s niekým spojiť a predĺžiť tak jeho účinkovanie. O tom, že po skončení tohto ročníka mužstvo VTJ Malacky nebude fungovať vedeli hádam všetci fanúšikovia futbalu na Záhorí. Napriek tomu žiadny futbalový klub(ani miestny ŠK Malacky) neprejavil seriózny záujem o fúziu s VTJ-čkom a o možnosť hrať v tretej lige. Preto po zvážení situácie výbor FO VTJ jednohlasne na svojej mimoriadnej schôdzi prijal ponuku štvrtoligového ŠK Ružinov a odsúhlasil fúziu.To znamená ,že tretia liga z Malaciek a Záhoria ,,odchádza,, do Bratislavy. Nové mužstvo bude naďalej hrať tretiu ligu pod názvom ŠK VTJ Ružinov. V praxi to znamená, že hráči, ktorí sú na ZVS do októbra a decembra prechádzajú do tohto klubu.

Miroslav Kucharič - ŠK Ružinov (2. miesto, IV. liga A)

Z mojej aj zo strany klubu je spokojnosť relatívna a to preto lebo cieľom bolo prvé miesto a to sme nesplnili. Druhé miesto za iných okolnosti by bolo úspechom. To že budeme hrať 3. ligu tým považujeme za riešenie administratívne a tak aj postup pre nás nebol takým športovým napätím ani vyvrcholením. Po jeseni my bolo jasne že len diletant by stratil ten náskok čo mala Dunajská Lužná. ale stáva sa všeličo a nebyť našich troch remíz mohol byt boj o postup zaujímavejší Musím však dodať že sme sa o to veľmi usilovali ale len športovo, tréningmi, prístupom hráčov, funkcionárov. Na moje prekvapenie mali sme veľmi slušnú dochádzku na tréningy. Možno to je aj polohou SK Ružinov že hráči to majú takmer v strede mesta a bojovalo sa o spicu. /,,Vo futbale sa hovorí hrať o spicu alebo o záchranu ostatne nie je zaujímavé,,/ Tu sa nám niekedy hráči aj ponúkajú ale od niektorých sme zas počuli aj odmietnutie nakoľko 4 liga ich nelákala. Chcem však upozorniť že 4 liga sa výkonnosťou priblížila 3, sú tu podobne režijné náklady, podobne podmienky zabezpečenia ale zdá sa mi že mnohí mladi hráči tuto súťaž podceňujú a nedosahujú kvalitu ani štvrtoligistov. Pritom dorastenci I. ligy donedávna mali kľudne stačiť na 3 ligu. Pôjde o to kde hráči vyrastajú a ako sa prejavujú v dorasteneckých súťažiach. Žiaľ niekedy prídu k mužom sa menej trénuje a oni prestanú na sebe pracovať. V tomto roku sme odskočili s Dunajskou Lužnou. od ostatných a tak sme na diaľku súperili len my. Dnes už bez tréningu ťažko niečo väčšina hráčov dosiahne, v štvrtej lige minimálne aspoň 2 x za týždeň. Pokiaľ je hráč netrénovaný začne viacej rečniť, faulovať a hre sa menej venuje ako okoliu. 3. ligu berieme ako realitu, /počul som že postúpila aj Stupava - gratulujem, nedávno tu hrával aj Laco Jurkemik, mohol by sa stretnúť s Milošom Tomášom ako súperi ak na to budú mat čas v nabitom kvalifikačnom termíne/. Osobne som rad že budeme v 3. lige lebo som cítil že naše družstvo a hráči potrebujú pre svoj rast náročnejšie zápasy, novu motiváciu kde budú viac na očiach a vidím že mame hráčov ktorí majú na vyššiu súťaž. Chlapci majú momentálne dovolenky ale my sa pripravujeme na 3. ligu lebo bude potrebne zladiť časť hráčov VTJ a hráčov SK Ružinov, ako aj ich program prípravy. Chceme istí na krátkodobé sústredenie, budeme hrávať prípravné zápasy v Malackách, majstrovské v Ružinove so zmenou v sobotu o 10.00 v opačný týždeň ako Rapid a veríme že príde viac ľudí a že ich potešíme hrou /v tomto závidíme vidieckym družstvám/, hráči si musia uvedomiť že nehrajú len pre seba ale pre divákov. / v Dunajskej Lužnej. sme hrali pred 600 d. v Malinove 200/. V 3. lige chceme byt prínosom a vychovať nejakých hráčov do vyššej súťaže.

Dušan Trnka - Chorvátsky Grob (5. miesto, IV. liga A)

Skončil sa ročník, ktorý z môjho pohľadu mal dve rozdielne časti. Po jesennej časti mužstvo splnilo očakávania - konsolidovaný káder, dochádzka primeraná možnostiam, útočný herný prejav, bodový zisk /28 bodov/ a  postavenie v tabuľke /3.miesto/. V jarnej časti som zaznamenal veľa negatív, ktoré nesľubovali žiadne optimistické napredovanie alebo aspoň rovnocenné súťaženie s mužstvami susediacimi v tabuľke. Prvým vážnym zásahom bol odchod dvoch kľúčových hráčov zo základu do Rakúska /Barkol, Chríbik - dvaja najlepší strelci družstva po jeseni/, ďalším, dlhodobá absencia piatich hráčov zo základu zo zdravotných dôvodov /štyria obrancovia a jeden záložník - Dzian, Ryšavý, Rozsýpal, Veselovský, R.Aksamit /. Samozrejme klesol tým počet hráčov v kádri na minimum a bola nabúraná i kvalita tréningov /10-13 hráčov i menej/. Pribudol iba jeden hráč /Cisár/, vracajúci sa zo ZVS. V ťažkej situácii nám vypomohol zodpovedným prístupom, výkonom i svojimi ligovými skúsenosťami dnes už 52 ročný Jaroslav Šimončič, za čo mu patrí vďaka moja, i všetkých okolo futbalu v Chorvátskom Grobe. V jarnej časti sme získali 21 bodov. Mrzia hlavne prehry  so susedmi v tabuľke Ružinov, Petržalka, Blatné, ale i nečakané prehry s Vrakuňou, strata bodov remízami v Kráľovej a v Devínskej Novej Vsi, ktoré rozhodli o strate 3.miesta, ale na druhej strane v tej neutešenej situácii potešili vydarené stretnutia s Dunajskou Lužnou /1:1/, s Polygrafom a naše najlepšie stretnutia jari v Malinove a v Tomášove.  Po zhrnutí týchto faktov musím jednoznačne skonštatovať nesplnenie cieľa umiestniť sa do 3.miesta! Blahoželáme Dunajskej Lužnej k víťazstvu v IV.lige, ku ktorému položili základ už po jesennej časti a hravo zvládli jarnú časť a postúpili do III.ligy a  tiež Ružinovu za 2.miesto a administratívnemu postupu i keď ich herný prejav a kvalitný káder si III.ligu určite zaslúži ! Záverom, futbal v Chorvátskom Grobe sa teší veľkému záujmu miestnych fanúšikov, samozrejme záujem stúpa alebo klesá podľa postavenia v tabuľke a podľa výsledkov, ale aj napriek tomu im treba poďakovať za vernosť, ktorú prejavili aj na súperových štadiónoch. Ďalej treba poďakovať i miestnym funkcionárom - futbalovým nadšencom, starostovi obce Jozefovi Nemčovičovi, miestnym drobným podnikateľom, ktorí i v neľahkej ekonomickej situácii sa snažia udržať futbal v obci na želateľnej úrovni a samozrejme i hráčom, ktorí v čisto amatérskych podmienkach bojujú o vrchné priečky IV.ligy a prinášajú športové vyžitie, zábavu a relax pre miestnych obyvateľov Chorvátskeho Grobu.

Bohumil Stolár - FK Dúbravka (7. miesto, IV. liga A)

Úvod sezóny nezačal pre nás priaznivo. Po vcelku slušnej príprave nám pred začiatkom súťaže postupne vypadli pre vážne zranenia Csicsay, Kováčik a Čukan, čo je takmer kompletná obrana. Prakticky celú jeseň nehrali a to sa odzrkadlilo aj na hre celého mužstva. Navyše sme prišli o Zápalu, ktorý ako skúsený hráč mal byť tvorcom a tmelom veľmi mladého kolektívu ( v iných mužstvách Moravec, Hirko atď. ) Jarná časť bola aj príchodom spomínaných hráčov lepšia a niektoré zápasy sa chlapcom vydarili. Celkové umiestnenie je vzhľadom na skladbu mužstva uspokojivé. Priveľa študentov a ich povinnosti boli hlavnou príčinou tréningovej neúčasti a to sa prejavilo vo veľmi kolísavých výkonoch. Postupne sme sa snažili dávať príležitosť vlastným odchovancom z dorastu a hráči ako Tribula ,Suchal, Gryžboň nastupovali pomerne často. V nasledujúcej sezóne chceme zapracovať viac mladých vychádzajúcich chlapcov z dorastu . Príprava začala pomerne skoro, vzhľadom na dovolenky. Je problém mať pokope celé mužstvo a vlastne väčšina hráčov trénuje na etapy. Prípravné zápasy chceme zohrať s kvalitnými súpermi, ako VTJ Ružinov, Jablonec, Vrakuňa, Rača a Rohožník. Prípadné prestupy nie sú ešte jasné. V budúcej sezóne chceme poskočiť znova o jedno – dve miesta v tabuľke hore.

Petr Poláček - FK Studienka (1.miesto, IV.liga B)

Hodnotiť sezónu, v ktorej sa splní želanie a sen každého z hráčov a realizačného tímu - nakoľko žiadna konkretizácia umiestnenia pred sezónou nebola určená - je veľmi jednoduché. Pred sezónou som vsádzal na dvojročnú zohratosť tímu a na správny vyber hráčov. Žiadne veľké posilovanie mužstva pred sezónou určilo, že zostal v platnosti aj herný systém a začala sa ukazovať  naša herná aj kolektívna sila. Najväčším problémom sa nám javila jesenná časť súťaže - ako reálny odraz posledných dvoch sezón, v ktorých odstup po jesennej časti bol vždy natoľko veľký, že i najlepšie výsledky a počet získaných bodov nás už nedotiahol na postupové miesto po jarnej časti. Teraz sa nám podarilo vyhrať jeseň, skončili sme prví s 5 bodovým náskokom. Jar, po tom čo odišli traja hráči,  začala byt znovu hektická. Znovu začal kolotoč ohľadne vhodného doplnenia kádra. Nebudem rozoberať jarné problémy. Po skončení súťaže bola spracovaná i jarná tabuľka, v ktorej sme skončili zase na prvom mieste, takže postup, myslím, je  zaslúžený a opodstatnený. Možno sa pýtate, prečo sme chceli postúpiť, keď sme si žiadne ciele nedávali. Stvorili sme mužstvo zložené z našich a cudzích hráčov, ktorí mali minimálne treťoligové skúsenosti. Skĺbiť štýl senický a bratislavský sa na začiatku zdal utopistický , ale moja predstava o prepojenosti behavosti, veľkého nasadenia, dravosti s bratislavskými faktormi - technickou a taktickou vyspelosťou, priniesol, samozrejme s dostatočným časovým horizontom, žiadaný efekt, a to vyspelosť mužstva. Pri pohovore pred sezónou každý z hráčov  hovoril priamo a bez okolkov "o chcení" postúpiť do vyššej súťaže. Podarilo sa. Náš postup nezatienili žiadne bočné vplyvy, i keď o nich radi hovorili naši neprajníci. Či sa nám podarilo splniť náš predsa iba jeden, ale tajný cieľ, byť postrachom pre každého nášho súpera, musia posúdiť predsa iba naši súperi a divácka kulisa, ktorá nás videla hrať a mala možnosť posudzovať. Dosť hodnotenia minulého, poďme na budúcnosť. Už zase dopĺňame a sme veľmi šťastní, že i našimi odchovancami, ktorí hrali v iných oddieloch. Snažíme sa čo to zlepšiť, inovovať a tak. Ale veď to každý pozná, každá rodina ma svoje problémy a každý sa ich snaží riešiť. My chceme byt dobrí, spravíme pre to kus prace v príprave, mame svoje tajné plány a predstavy, nedávame si žiadne ciele typu  do XY miesta sa asi umiestnime. Máme však  jedno prehlásenie: každému nášmu súperovi. Sľubujeme, že zostávajú v platnosti naše základné princípy :

- vždy pred zápasom ma každý z realizačného teamu súpera pozvanie na predzápasovú kávičku

- zo Zahoria nikto body voziť nebude (ako jediní zástupcovia Zahoria - keď Stupava je asi viac mesto ako vidiek - si na to dáme pozor)

- vždy po zápase ma každý z realizačného teamu súpera povinnosť prijať pozvanie na pozápasové Hasprunské dva deci. I keď Hasprunané majú podľa histórie iba víno ÚČOVÉ- futbalového vina a radosti mame na rozdávanie, takže sa tešíme na novu súťaž !!

Dovoľte mi na zaver sa vrátiť k realite a poďakovať sa všetkým naším sponzorom s prísľubom dobrej reklamy aj v nasledujúcom období !

Milan Ambra st., Peter Gajdár - Záhoran Jakubov (4.miesto, IV.liga B)

Sezóna sa nám vydarila, hlavne jej jarná časť. Na jeseň naše výsledky a hra nebola veľmi dobrá. Jeden zápas sme zahrali výborne a hneď druhý nám vôbec nevyšiel, ako by sa chalani nevedeli na ihrisku nájsť. Keď po skončení jesennej časti súťaže niektorí hráči odišli a iní skončili s aktívnou činnosťou, mysleli sme, že to oveľa lepšie nebude ani na jar. Opak sa stal pravdou. Vykryštalizoval sa super kolektív. Vládla u nás dobrá nálada a hlavne pohoda. O postupové miesto sme sa biť nechceli (taktiež už ani nemohli, lebo bodový odstup bol veľký) a vypadnutie nám taktiež nehrozilo. V mužstve sme mali mladých hráčov a tí si spolu dobre rozumeli, čo sa dosť prejavovalo aj na trávnikoch. Naša hra sa ustálila a hráči podávali väčšinou stabilne výkony. Na jar sme len raz prehrali a to je myslíme dobrá bilancia, ktorá svedčila o sile nášho mužstva. Celkové umiestnenie v tabuľke je vzhľadom na jesennú časť až nad očakávanie dobré a myslíme si, že aj naši fanúšikovia, ktorí nás podporovali doma aj vonku v hojnom počte, sú spokojní.

Pozn.: Ostatné zhodnotenia budem pridávať postupne, tak ako sa dostanem k informáciam!!!!

Návrat        hore