www.mkregion.sk      Návrat

Výsledky - IV. liga  - A,  2001/2002

mkregion@mkregion.sk

Výsledky 25. kola                                Výsledky 25. kola                          Výsledky 25. kola
hrací deň: 12.5.2002
Rovinka - Vrakuňa B 2:1 (1:1)

70 divákov

Góly: 18. Péder, 54. Fojta - 29. Žák
Ž.K: Péder - Demeter
Č.K:
Rovinka nezopakovala výkon z minulých kôl a na body sa poriadne nadrela. V 18. minúte sa po Bartalošovej prihrávke presadil jej najlepší strelec Péder. V 29. minúte chyboval domáci brankár Marián Kanis. Žák to využil na vyrovnávajúci gól. V 43. minúte sa diváci mohli trochu pookriať. Z trápenia ich prebral Péder. Opäť potvrdil dobrý prehľad. V päťke našiel Mariána Kanisa, ale ten len minul bránu Vrakune. Vyrovnaný duel pokračoval aj po prestávke. V 54. minúte Rovinka definitívne strhla vedenie na svoju stranu. Zase bol pri tom Péder. Jeho prihrávku trafil Fojta po zemi do Taberyho siete.
Blatné - D. Lužná 1:1 (0:0)

100 divákov

Góly: 80. Horváth - 50. Tichý
Ž.K: Konečný, Zaduban, Koczka - Kšiňan, R. Jeck
Č.K:
Na hrboľatom teréne, ktorý prekážal technickejším hosťom sa hral dobrý futbal. Aj keď líder nepodal najlepší výkon. Hostia pomerne málo behali, a preto si nesiahli na viac ako jeden bod. V ich drese podali optimálne výkony len Svoboda s neúnavným Kšiňanom. Líder bol lepší v prvom polčase, Blatné v druhom. O úvodný gól sa postaral po Kšiňanovej prihrávke Tichý, keď v 50. minúte prehodil domáceho brankára Mikulášových. Blatné sa po góle snažilo o vyrovnanie. V 80. minúte to domácim hráčom vyšlo. Dugovič zahral rohový kop a najstarší hráč v ich drese Horváth vyrovnal. Za predvedenú hru si súperi body spravodlivo podelili.
Tomášov - Kráľová p. S. 2:4 (2:3)

150 divákov

Góly: 26. Škrabák (11m), 42. Kondrela - 12. Švenda, 20. Schranko, 38. Schranko, 85. Orth
Ž.K: Mészáros - Kurčina, Šúplata, Orth
Č.K:
Tomášov nezabral ani v tomto stretnutí. Za bodovú stratu sa podpísali obaja domáci gólmani, ktorí jednoducho nevychytili svoj deň. V 12. minúte trafil Švenda z tridsiatich metrov rovno do šibenice a Motolík si na loptu ani nesiahol. V 20. minúte podbehol centrovanú loptu a Schranko ju už len poslal do prázdne brány. Hneď na to Motolíka vystriedal Šaling. V 26. minúte znížil z pokutového kopu Škrabák, ktorý bol nariadený za faul  práve na Škrabáka. V 38. minúte nie najprudšie vystrelil Schranko z hranice šestnástky. Šaling chcel loptu v páde zachytiť, ale tá ho prekvapujúco preskočila. Tomášov dal tri minúty gól do šatne. Konderlovu strelu ešte tečovali obrancovia hostí. Kovács ju dostal do protismeru a nestihol sa už presunúť. Gól domácich povzbudil. V druhom polčase dobýjali bránu Kovácsa, ale bez úspechu. V 85. minúte vyslali hostia v druhom polčase jedinú strelu na bránu a bol z toho gól. Orth vystrelil a zdalo sa, že Šaling má loptu pod svojou kontrolou, no tá sa mu ako úhor prekĺzla pod ramenom a skončila v bráne. (A.NAGY)
MŠK Iskra - Polygraf 1:1 (1:1)

100 divákov, stretnutie sa dohrávalo 15.5.2002 o 17:30

Góly: 44. Čmiko - 19. Bielik
Ž.K: Granec, Füzek (Polygraf)
Č.K:

Po dohode klubov sa petržalské derby hralo až v stredu. Pomerne neskorá hodina a stred pracovného týždňa neprospeli úrovni samotného zápasu. Hralo sa medzi šestnástkami. Hostia sa ujali vedenia v 19. minúte. Domáci obranca Filo chcel odkopnúť loptu od svojej brány, tá však trafila do pŕs hosťujúceho Bielika a odrazila sa do domácej brány. Ivanič nemal šancu zareagovať. Ani po góle sa obraz hry príliš nezmenil. Minútu pred koncom polčasu domáci vyrovnali. Čmikov priamy kop z dvadsiatich piatich metrov pustil brankár Polygrafu Šimek medzi nohami do svojej brány. V druhom polčase sa hra zlepšila, Iskra mierne pritlačila. Výsledkom prevahy bolo brvno v 80. minúte, ktoré nastrelil hlavou po Kafúnovom rohu Bihári. Výsledok z prvého polčasu bol aj konečným.

                                                                                             -návrat-

Devínska Nová Ves - Malinovo 0:0

300 divákov 

Góly: 
Ž.K: Šubín, Bystriansky - Blichár, Mózeš
Č.K:
Podľa domáceho prezidenta Jána Kovaríka sa hral v Devínskej Novej Vsi nevýrazný, nemastný neslaný a fádny futbal. Samotná hra však nebola až taká zlá, avšak ani jednému mužstvu sa nepodarilo streliť gól. Korenie, ktoré mohlo futbal dochutiť chýbalo. V prvom polčase mali domáci dve šance, z ktorých sa mohlo čosi ujať. V 35. minúte sa dostal pred brankára Šubín, ale hlavou mieril nad bránu. O päť minút bol nepresný opäť Šubín, keď "placírkou" minul. V 60. minúte sa predral domáci ostrostrelec Biksadský až pred bránu, kde mu lopta poskočila a obrancovia Malinova ju poslali do bezpečia. V zápase s dobrým nasadením sa zrodila bezgólová remíza.
Dúbravka - Jarovce 3:0 (0:0)

50 divákov                                                           11.5.

Góly: 56. Škorec, 69. Havalda, 82. Bednár
Ž.K: Kürthy (Jarovce)
Č.K:
Zápas mal priemernú úroveň. V prvom polčase bol relatívne vyrovnaný, hoci domáci mali viac gólových príležitostí. V 22. minúte zakončoval Škorec učebnicovú kombinačnú akciu Dúbravky strelou tesne mimo. Domácim sa podobná situácia naskytla aj päť minút pred polčasom, ale Škorec sa aj tentokrát iba zameriaval.  V druhom polčase padli veľmi pekné góly, ale všetky po hrubých chybách obrany hostí. Najprv si v 56. minúte narazil Škorec loptu s Jamrichom. Dostal sa za obrancov hostí (tí na okamih zastali) a strelou z voleja otvoril skóre. V 69. minúte obrancovia Jaroviec ponúkli domácim zvýšiť skóre. Loptu prihrali priamo do behu striedajúcemu Havaldovi (bol na ihrisku tri minúty), ktorý nemal problém prekonať po úniku brankára. V 82. minúte hostia zle zahrali malú domov. Brankár si musel pre loptu vybehnúť, kde mu ju vlastný spoluhráč odkopol priamo k domácemu Strapekovi. Strapek našiel spätnou prihrávkou Bednára, ktorý si všimol, že sa gólman ešte nestihol vrátiť a oblúčikom z dvadsiatichpiatich metrov poslal loptu do opustenej brány. Oba tímy hrali čisto, rozhodca Príkopa musel vyťahovať kartu len raz, Kürthymu za nevhodné poznámky. (O.PODKONICKÝ)
Bernolákovo - Chorvátsky Grob 3:1 (1:0)

250 divákov

Góly: 15. Koller, 52. Vitáloš, 68. Gál - 63. Cisár
Ž.K: Heriban, Fördöš - Štefanovič, Otiepka
Č.K:
V derby, ktoré malo jasného favorita sa zrodilo menšie prekvapenie. Najväčšou mierou sa pod neho podpísal dobrý výkon domáceho Kollera, ktorý bol pri všetkých troch domácich góloch. Svoje urobilo podcenenie Bernolákova hráčmi hostí. Pekné momenty videli diváci na oboch stranách. V 15. minúte nakopli domáci loptu do pokutového územie Grobanov, kde sa v tlačenici presadil Koller a zblízka pretlačil loptu do brány. V 52. minúte prihral Koller Vitálošovi. Domáci obranca napriahol z jedenástich metrov a Gašparovič vyťahoval loptu po druhý krát zo svojej siete. O tri minúty Cisár zatočil loptu z priameho kopu ponad múr. Loptu, ktorá smerovala k tyči Lauko chytil. O chvíľu vystrelil po Cisárovej prihrávke spoza šestnástky Marek Aksami. Jeho prudkú dobre mierenú strelu k tyči znovu Lauko zneškodnil. V 63. minúta ho však po rohu prekonal nohou Cisár. Hostia, ktorí zapli až v druhom polčase, pritlačili. Z miery ich nevyviedol ani tretí domáci gól v 68. minúte. Po centri Vitáloša išli do súboja Koller s Gašparovičom. Od nich sa lopta dostala ku Gálovi a ten ju napálil do brány. Favorit mal do konca zápasu prevahu, nedal už gól a prekvapujúco prehral. (M.REITER)
Vajnory - Ružinov 1:5 (0:4)

80 divákov

Góly: 85. Grebeči - 6. Turanský, 18. Kostolanský, 34. Kostolanský, 43. Kostolanský, 88. Turanský
Ž.K: bez
Č.K:
Domácemu kormidelníkovi Horníkovi chýbalo päť kľúčových hráčov Priechodský, D. Duška, Majerčík, Krištofič a Hiršl). Najmä v strede poľa a v útoku. Ofenzívnych hráčov museli nahradiť defenzívnejšie typy. Táto skutočnosť sa zákonite odrazila na výsledku. Po chybe obrany otvoril skóre Turanský. Do konca polčasu strieľal už len Kostolanský. V 18. minúte zvýšil vedenie svojho tímu na 0:2. V 34. minúte prehodil Brndiara strelou z tridsiatich metrov a v 43. minúte zakončil po chybe obrany svoju akciu ďalším gólom. Už do polčasu dosiahol klasický hetrik. V druhom polčase favorit už nehral tak dobre. Jeho hráči sa prispôsobili domácim, zápas stratil na zaujímavosti. Päť minút pred koncom sa podarilo domácim znížiť. Po kombinačnej akcii Fekteho s Uhrinom dal ich jediný gól Grebeči. Posledné slovo mali hostia. Turanský skóre otvoril a strelou spoza šestnástky ho aj uzavrel.

Návrat    hore