www.mkregion.sk      Návrat

Výsledky - IV. liga  - A,  2001/2002

mkregion@mkregion.sk

Výsledky 20. kola                                Výsledky 20. kola                          Výsledky 20. kola
hrací deň: 14.4.2002
Vrakuňa B - Jarovce 2:2 (2:0)

stretnutie sa dohrávalo 25.4.2002 o 17:00

Góly: 13. R. Kozmér, 45. Szelepcsényi (11m) - 79. Cipruš (11m), 86. Borbély
Ž.K: bez
Č.K:
Vo Vrakuni sa pre nespôsobilý terén v pôvodnom termíne nehralo. V dohrávke za pekného počasia síce prvý vystrelil hosťujúci Kvinta už v 6. minúte, ale celý prvý polčas mali častejšie loptu pod kontrolou domáci. V 12. minúte vybojoval Márnota rohový kop. Loptu rozohral do hry Kredátus, tá sa dostala ku Kozmérovi, ktorý zo siedmych metrov po zemi prekonal Štrbu. Prevahu mohli domáci pretaviť v ďalší gól v 20. minúte, ale Kredátus trafil len pravú žrď a dorážka Slašťana neplatila pre ofsajd. Potom domáci rýchlym prenesením lopty prečíslili hostí, viackrát sa už už dostávali do šance, ale vždy včas zasiahol Štrba. Vybehnutím zmaril rodiace sa šance Márnotu, Mičucha či Žáka. V týchto chvíľach Jarovce len sporadicky ohrozovali domáceho gólmana Taberyho. V 38. minúte ho mohol hlavou prekonať Czafík. Lopta skončila na ľavej tyči. V 42. minúte prešiel obranou Žák, prihral Kredátusovi, ten zblízka nastrelil Štrbu (trafil ho do tváre, brankár musel byť ošetrovaný). V nastavenom čase (asi tri minúty) strelu Márnotu zblízka Štrba len vyrazil. K podrazenej lopte sa rozbehli Štrba s Márnotom. Ich snahu získať loptu pri bránkovej čiare posúdil rozhodca ako faul brankára. Pokutový kop Szelepcsényi premenil. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvý. Domáci mali prevahu. V 49. minúte Kredátusovu prihrávku Márnota usmerňoval pekne, ale nepresne. V 53. minúte sa vydal na sólo Dudáš. Zakončil ho strelou z dvadsiatich metrov. Akcii by svedčal gól, no Štrba bol proti. Ešte aj v 71. minúte "sa pýtala lopta do brány" po streleckom pokuse Žáka. Na prekvapenie udrelo na druhej strane. V 78. minúte zahral rukou v šestnástke Szelepcsényi a z nariadeného pokutového kopu znižoval Cipruš. Po góle dovtedy nevýrazní hráči Jaroviec ožili. V 82. minúte získal Novák rohový kop. Zahral ho Cipruš a Czafík sám pred bránou hlavou dal mimo. O dve minúty už bol presnejší. Tabery v páde loptu vyrazil. Vyrovnanie prišlo onedlho. Po krížnom Novákovom centri sa presadil Borbély                                                                                                                            -návrat-
Malinovo - Chorvátsky Grob 2:3 (1:1)
Góly: 30. Šteffek, 87. Koller - 20. Cisár, 46. Cisár (11m), 48. Černay
Ž.K: Hržič (Ch. Grob)
Č.K:
Ani ťažký terén neubral futbalu na dobrej úrovni. Hostia sa prezentovali svojim typickým technickým futbalom, domáci príkladne bojovali. V 29. minúte veľmi dobre vystrelil Cisár a strelou k pravej tyči posla hostí do vedenia. V 35. minúte dostal presnú prihrávku Šteffek a svoje sólo zakončil vyrovnávajúcim gólom. Ihneď po obrátke hostia sa znovu ujali vedenia. Koller fauloval a Cisár sa z penalty nemýlil. V 49. minúte domáci reklamovali ofsajd, ale gól Černaya, ktorý sa presadil proti Kutzbelovi platil. Obaja súperi pokračovali v dobrých výkonoch. Domáci znížili až tri minúty pred koncom. Luzsiczov strieľaný center ešte jemne usmernil pred Gašparovičom Koller.
Polygraf -  Ružinov 0:2 (0:0)

13.4.

Góly: 65. Gálik, 85. Kostolanský
Ž.K: Malík, Králik - Tomáš, Blahutiak, Pivoluska
Č.K:
Hostia podľa predpokladov zvíťazili. Domáci Polygraf statočne odolával. Jeho hráči hrali pozorne v obrane. Nerobili zbytočné chyby a keď bolo treba bránili sa aj odkopávaním lôpt. Výsledku čiastočne pomohol aj ťažký hrboľatý terén. Inak by bolo skóre v neprospech domácich oveľa vyššie. Stálu územnú prevahu hostí mohol zužitkovať už po štvrťhodine hry Gálik. Jeho strela však tesne minula tyč domácej brány, v ktorej veľmi dobre zachytal Zálesňák. Ten mal o desať minút poriadny kus šťastia. Šimkova strela len opečiatkovala brvno jeho brány. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Ubehla hodina a striedajúci Nagy trafil milimetre vedľa. No v 65. minúte sa hostia dočkali. Na trikrát prekonali Zálesňáka. Domáci gólman najprv zlikvidoval Kostolanského pokus, vzápätí aj Nagyov, ale na Gálikov bol už prikrátky. Gálik mohol o desať minút zvýšiť. Ocitol sa sám pred Zálesňákom. Jeho finálna strela išla mimo. Víťazstvo hostí potvrdil päť minút pred koncom Kostolanský. Gólom  podčiarkol aj svoj výborný výkon.
Kráľová p. S. - Vajnory 5:4 (3:1)
Góly: 5. Vígh, 37. Klučár, 43. Kurčina, 70. Kurčina, 80. Kurčina - 25. Krištofíč, 52. Čík, 55. Fekete, 60. Fekete
Ž.K: Čaputa, R. Šúplata - Matejčík, Čík
Č.K:
Prvý polčas patril domácim futbalistom. Už v 5. minúte usmernil zblízka Vígh nohou Orthov center. Po polhodine hry vyrovnal Krištofík, keď Kovács neudržal Priechodského strelu. Tento stav netrval dlho, už o dve minúty zblízka dotlačil loptu do brány Klučár. Tesne pred odchodom do kabín prekvapil Brndiara Kurčina.. Hostia sa po prestávke zlepšili. Pridali na pohybe a dokonale zvrátili skóre. Najprv Čík znížil strelou spoza šestnástky, Potom dvakrát dorážal Priechodského prihrávky Fekete. Domáci vyrovnali z jedenástky. Čík sfauloval Rada Šúplatu a nariadený pokutový kop Kurčina s istotou premenil. O tom, že tri body zostanú doma rozhodol znovu Kurčina. V 80. minúte sa mu podarilo zblízka doraziť loptu do brány súpera.
D. Lužná - Bernolákovo 5:0 (3:0) stretnutie sa dohrávalo 1.5.2002 o 16:00
Góly: 26. Tichý, 38. Kiss, 44. Tichý, 50. Kšiňan, 52. Faltus
Ž.K: Kiss - Gál
Č.K:
Vo Dunajskej Lužnej sa pre nespôsobilý terén v pôvodnom termíne nehralo. V dohrávke za pekného takmer idylického počasia mal zápas jednoznačný priebeh. Od úvodu sa hralo podľa víťazného scenára lídra tabuľky, v ktorom mali hostia iba úlohy štatistov. Domácim však trvalo takmer polhodinu, kým brankár hostí prvýkrát kapituloval. Dlhý pas Moravca zakončil hlavičkou Tichý. V 38. minúte sa po skrumáži pred bránou Bernolákova najlepšie zorientoval Kiss a zvýšil vedenie. Potom mali dve šance (či skôr ich náznaky) aj hostia, no gól z toho nebol. Ešte do prestávky sa technickou parádou predviedol Tichý, keď pätičkou usmernil loptu po Rovenského prihrávke do súperovej brány. Päť minút v druhom polčase stačilo hráčom lídra, aby dali ďalší gól. Kšiňan sa z dvadsiatichpiatich metrov poriadne oprel do lopty, a tá sa zatrepotala v hornom rohu hosťujúcej brány. O dve minúty prihral Reindl do šestnástky Faltusovi, ktorý z hranice pokutového kopu pomedzi brankárove nohy uzavrel skóre zápasu. To mohlo byť podstatne vyššie, no šance už líder nevyužil. Najväčšiu mal Tichý v 68. minúte, ale trafil len brvno. Okrem dobrého futbalu, pre domácich aj priaznivého výsledku, 350 divákov ocenilo aj kvalitný výkon rozhodcov.                                                                         -návrat-
Rovinka - Dúbravka 2:0 (1:0)

Góly: 39. Jeck, 75. Jeck (11m)
Ž.K: Péder - Jamrich, Cibák
Č.K:
Na veľmi ťažkom teréne sa viac bojovalo ako hralo. Lepšie sa daným podmienkam prispôsobili domáci hráči. V 39. minúte sa potešili domáci prvýkrát. Na prihrávku Meštera si nabehol najlepší domáci hráč Ernest Jeck a hlavou otvoril skóre. Netrvalo dlho a Rovinka sa mohla radovať zase. Fojta zakončil svoj únik tvrdou strelou do šibenice, ale gól pre postavenie mimo hry neplatil. V druhom polčase opäť prenikol do hosťujúcej obrany Fojta. Jeho strelecký pokus skončil tesne vedľa dúbravskej brány. Štvrťhodinu pred koncom hostia sfaulovali v pokutovom území Čániho a Jeck z pokutového kopu stanovil konečný výsledok. V bojovnom zápase, v ktorom hrali oba tímy s veľkou chuťou si domáci výhru zaslúžili 
Blatné - Devínska Nová Ves 2:1 (1:0)
Góly: 24. M. Milošovič, 66. Koczka - 58. Biksadský
Ž.K: J. Fiala - Ružovič, Maďar, Šubín
Č.K:
V Blatnom sa na rozbahnenom teréne hralo vyrovnané stretnutie. Prvý pekný moment videli diváci takmer po polhodine hry. Martin Fiala "naservíroval" loptu Martinovi Milošovičovi, ktorý loptu trafil bez prípravy do brány. Pohotovosť domáceho hráča bola v tomto prípade ukážková. V 58. minúte vyšla kombinácia na druhej strane. Na jej konci bol Biksadský a vyrovnal. V 66. minúte využil jedno z mála zaváhaní hosťujúcej obrany Koczka a umiestnenou strelou dostal domácich opäť do jednogólového vedenia. Keďže domáci svoju následnú prevahu nevyužili a ani hostia sa gólovo nepresadili, bol to aj víťazný gól. 
Tomášov - MŠK Iskra 0:1 (0:0)
Góly: 53. Hadvin
Ž.K: Chachalák, Mikóczi - Kafún, Biháry, Vojtko
Č.K:
Aj tu ovplyvnil stály dážď vývoj stretnutia. Prevládol boj. V 10. minúte mohli ísť domáci do vedenia, Čechovič prekonal Kapusta, ale toho na bránkovej čiare zastúpili jeho obrancovia a loptu odkopli. Hostia v prvom polčase boli nebezpečnejší, ale výraznejšiu šancu si nevypracovali. V 30. minúte ich sklamal Filo. Ocitol sa sám pred Šalingom, gól z toho nebol. V druhom polčase pritlačili domáci, zahrávali viacero štandartných situácií, vyložene však priamo Kapustu neohrozili. Jediný gól padol na druhej strane.  Hostia rozohrali priamy kop a Hadvin trafil hlavou loptu do domácej brány. Priebeh zápasu skôr hovoril pre remízu, ale Hadvinov gól rozhodol pre víťazstvo hostí.

Návrat    hore