www.mkregion.sk             Návrat

 Zaujímavosti z okresu Pezinok

mkregion@mkregion.sk

Rôzne z okolia Pezinku

váš postreh

14.12.2007
Malá sála Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku bude v nedeľu o 18:00 miestom Vianočného koncertu, na ktorom odznejú najkrajšie slovenské vianočné koledy a ľudová poézia v podaní miešaného zboru Šafrán.
16.11.2007
Dnes a zajtra sa uskutoční 8. ročník Dní otvorených pivníc na Malokarpatskej vínne ceste. Otvorených bude 96 pivníc v obciach a mestách od Rače po Trnavu. Po oba dni budú pivnice sprístupnené od 12:00 do 21:00. Slávnostné otvorenie podujatia bude o 11:00 na nádvorí Malokarpatského osvetového strediska v kaštieli na Hornej ulici v Modre. Pri tejto príležitosti je pripravená promócia knihy Fedora Malíka 100 najlepších slovenských vín 2007. V rámci akcie predstavia vína a gastronómiu malokarpatského regiónu. Program bude sprevádzať Ľudová hudba bratov Kuštárovcov.
15.11.2007
V športovej hale Stredného odborného učilišťa na Komenského ulici v Pezinku štartuje dnes o 8:15 Medzinárodný basketbalový turnaj gymnázií o pohár 17. novembra. Na turnaji sa okrem domácich gymnazistov zúčastnia aj partnerské školy z Wiener Neustadtu z Rakúska, Gymnázium dr. J. Pekaře z Mladej Boleslavy a Gymnázium z Vrbového.
9.11.2007
Športová hala SOU na Komenského ulici v Pezinku bude v sobotu miestom celodenného turnaja v sálovom futbale Pohár záchranárov. Tohoto roku pôjde už o šiesty ročník.
6.11.2007
V minigalérii v Kultúrnom centre na Holubyho ulici v Pezinku je od dnes otvorená výstava grafík Pavla Matejoviča a kresieb Jozefa Tihanyiho Záhyb a línia. Výstava potrvá do 5.12.
18.10.2007

V Pezinku  sa dnes a zajtra uskutoční 7. ročník stretnutia mladých hudobných interpretov, víťazov súťaží základných umeleckých škôl Festival Eugena Suchoňa Dnešný program začne o 15:30 pietnou spomienkou na cintoríne, o 18:00 bude Veľká sála Kultúrneho centra na Holubyho ulici miestom prvého festivalového koncertu. Na piatok je na 10:00 pripravený koncert v kaštieli v Dolnej Krupej a o 18:00 bude v Kultúrnom centre druhý festivalový koncert, kde vyhlásia aj laureáta festivalu.
4.10.2007
V Malokarpatskej knižnici v Pezinku sa dnes po 16:00 uskutoční Medzinárodný literárny festival Jána Smreka. Autorské čítanie zahraničných a slovenských autorov doplní aj prezentácia knihy Júliusa Balca Diablova trofej.
28.9.2007
Kultúrne centrum na Holubyho ulici v Pezinku bude dnes miestom súťaže v spoločenskom tanci Pezinský strapec. Ide o súťažné stretnutie tanečných párov zo strednej Európy (z Rakúska, Poľska, Maďarska, Česka, Talianska, Slovinska a Slovenska) v najvyššej výkonnostnej triede a zároveň prezentácie začínajúcich domácich párov.
27.9.2007
V rámci svetového dňa cestovného ruchu sa uskutoční priestoroch Stredného odborného učilišťa na Komenského ulici v Pezinku odborný seminár, ktorého súčasťou bude výstava jedálnych lístkov v Mestskej vinotéke a nočná prehliadka Pezinka so sprievodcom.
21.9.2007

V Pezinku sa od dnes až do nedele konajú tradičné oberačkové slávnosti Vinobranie 2007, ktoré sú predovšetkým oslavou práce tunajších vinárov, vinohradníkov a tiež produktov, ktoré vyrábajú, hrozna a vína.
20.9.2007
Cestománia je pokračovaním pravidelných štvrtkových potuliek svetom. Tematické stretnutia s cestovateľmi a ich príbehmi bude tentokrát  s Robom Koscurom o jeho ceste po Islande. Miestom stretnutia je Travel Cafe na Holubyho ulici v Pezinku.
6.9.2007
V Café Bar Restaurante na nádvorí Starej radnice v Pezinku vystúpi dnes o 20:00 Boboš Erik Procházka a jeho band. Na koncerte bluesovej slovenskej "legendy" Boboša Erika Procházku budú účinkovať v jeho doprovodnom bande, bubeník Aidží Sabo a gitarista Pišta Lengyel.
28.8.2007

V Pezinku sa dnes uskutoční kladenie vencov ako spomienka pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania. Podujatie, ktoré začne o 15:30, sa uskutoční pri pamätníku obetiam SNP na Mladoboleslavskej ulici v Pezinku.
17.8.2007
Od dnes až do nedele sa bude konať v Pezinku  7. ročník medzinárodného súťažného festivalu malých dychových hudieb Dychovky v preši, na ktorom sa zúčastnia v súťažnej časti Gemerčanka, Skalanka, Bojnická kapela, Štefanovjanka, domáca Grinavanka a rakúska MV. Ako hostia budú účinkovať orchester z Izoly, veľký mládežnícky orchester Základnej umeleckej školy z moravských Letovíc a ďalšia česká kapela Stříbrňanka. Gro koncertov sa uskutoční na nádvorí Pezinského zámku.
15.8.2007
V pezinskom amfiteátri na Cajlanskej ulici vystúpi dnes o 20:00 česká hudobná folk-rocková skupina Čechomor. Ide o prvý koncert hudobnej skupiny od kompletnej rekonštrukcie amfiteátra.
10.8.2007
V
areáli parku Pálffyovského kaštieľa v Budmericiach sa v sobotu od 13:00 uskutoční 2. ročník Historického festivalu. Na návštevníkov čaká bohatý kultúrny program spojený s predvádzaním ľudových remesiel, ochutnávkou vín a tradičných jedál, či ľudovou veselicou v Poľovníckom areáli v Budmericiach, okrem iného aj slovné a hudobné pásmo z Dolian, vystúpenie speváckeho zboru z Budmeríc, Divadla na kolene z Častej, detského folklórneho súboru Rozárka z Častej a iných.

3.8.2007
Mestská vinotéka na Radničnom námestí v Pezinku sa dnes o 16:00 "zmení" na Mestskú viechu. Podujatie Večer jednej odrody bude spojený s tradičným občerstvením.
3.8.2007
Pred pezinským Zámkom pozajtra v nedeľu podvečer vystúpi dychová kapela Vištučanka s programom Zabáva vás dychovka. Koncert dychovkárov začína o 17:00.
26.7.2007
Pri pamätníku pri Farskom kostole v Pezinku bude dnes podvečer o 18:00 spomienkové stretnutie pri príležitosti výročia ukončenia prvej svetovej vojny v meste.
20.7.2007
Počas víkendu sa v areáli Juventa v Modre - Piesku a Zochovej chaty uskutočnia v rámci osláv Letné sviatky lesa aj Huncokárske hody. Okrem občerstvenia pripravili organizátori aj pestrý spoločenský a zábavný program. Na hodoch vystúpi tiež Divadlo na kolene z Častej.
13.7.2007
V múzeu Ľudovíta Štúra na Štúrovej ulici v Modre sa bude dnes o 16:00 konať vernisáž výstavy Maľované obrázky.  Výstava bude druhou samostatnou prezentáciou obrazov na skle mladej modranskej výtvarníčky Agáty Petrakovičovej. Výstava potrvá do 31.7.
13.7.2007
Burzu starožitností a umelecko-remeselných výrobkov, ktorá je spojená s prezentáciou a predajom starožitného nábytku, predmetov, zbraní, obrazov a remeselných výrobkov pripravili na zajtra na hrade Červený kameň. Burza prebieha vo vonkajších priestoroch areálu i v budove predhradia od 7:00 do 12:00. Na večer je prichystaná Návšteva u hradných pánov. Ide o nočnú prehliadku u "hradných pánov," ktorí sľúbili, že v tento večer budú doma a predstavia svoje životné príbehy.
6.7.2007
V Mestskej vinotéke na Radničnom námestí v Pezinku sa dnes o 16:00 uskutoční podujatie Otvorená Mestská viecha s podtitulom Večer jednej odrody. Okrem ochutnávky vína a tradičného občerstvenia doplní akciu aj kultúrny program.
29.6.2007
Pod hradom Biely kameň v Jozefkovom údolí nad Svätým Jurom sa cez víkend uskutoční festival stredovekých hier a remesiel Castrum de Sancto Georgio. Po oba dni vždy od 12:00 sa uskutočnia šermiarske duely, dobové tance, ukážky lukostreľby, bude znieť dobová hudba a diváci uvidia aj iné atrakcie.
29.6.2007
Pred Zámockým parkom v Pezinku je na nedeľu pripravený 5. ročník Malokarpatského festivalu tradičnej kultúry Návraty 2007. Po 14:00 sa postupne vystriedajú  folklórne súbory Obstreléze z Pezinka, Juríček z Vajnor, Magdalénka z Modry, Vajnorský okrášľovací spolok, ľudová hudba Lipka z Dubovej a moravské súbory Kyjovánek a Javor z Kyjova
27.6.2007
Dnes a zajtra je v Minigalérii Kultúrneho domu Ľudovíta Štúra na Sokolskej ulici v Modre výstava prác žiakov modranskej základnej školy Ľudovíta Štúra
. Zajtra je na rovnakom mieste slávnostná akadémia pri príležitosti ukončenia školského roku
25.6.2007
Združenie Malokarpatská vínna cesta bude dnes vo svojich priestoroch na Hornej ulici v Modre vyhodnocovať svoje tohtoročné aktivity, rovnako tak stav príprav podujatí v najbližšom období.
22.6.2007
Dnes začína v Modre medzinárodný festivalík umenia Hudba Modre. Tohtoročný je venovaný ako pocta Martinčekovi a Vargovi. Akcia potrvá až do nedele. Miestami koncertov sú hrad Červený kameň, nádvorie Starej vinohradníckej školy na Hornej ulici v Modre, Nemecký evanjelický kostol v Modre a Kostol svätého Štefana v Modre
22.6.2007
V zasadačke Mestského úradu na Radničnom námestí v Pezinku sa uskutoční dnes o 8:30 zasadnutie Mestského zastupiteľstva. Jedným z bodov je stanovisko zastupiteľstva k tzv. nultému obchvatu.
18.6.2007
Od dnes až do 15.7. bude v priestoroch Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku inštalovaná výstava fotografií amatérskych fotografov AMFO 2007. Ide o práce 11 autorov, ktorí uspeli v krajskom súťažnom kole.
13.6.2007

Pri príležitosti 360. výročia udelenia výsad slobodného kráľovského mesta bude v budove Mestského úradu na Radničnom námestí v Pezinku dnes o 17:00 slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva, ktoré spoja s udeľovaním mestských ocenení osobnostiam mesta a so slávnostným koncertom.
8.6.2007
V budove Infocentra na Prostrednej ulici vo Svätom Jure v sobotu o  19:00 je pripravené stretnutie Pod jurskou lampou. Hosťami podujatia budú Juraj Nvota a Daniel Pastirčák. Téma ich diskusie je: Načo nám je umenie?
1.6.2007

Galéria insitného umenia v Schaubmarov mlyn v pezinskej Cajle bude dnes podvečer o 17:00 miestom akcie Medzinárodný deň detí v mlyne - Keď je v mlyne veselo.
1.6.2007

V Mestskej vinotéke na Radničnom námestí v Pezinku pripravili na zajtra podujatie Mestská viecha. Ochutnávku regionálnych vín doplní tradičné občerstvenie.
30.5.2007

V budove Mestského úradu na Radničnom námestí v Pezinku bude dnes slávnostné vyhlásenie výsledkov 15. ročníka literárnej súťaže O cenu primátora mesta. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 42 prác od žiakov a študentov pezinských základných a stredných škôl. Odborná porota udelí šesť cien v štyroch kategóriách a dve zvláštne uznania.
25.5.2007
Na nádvorí Tureckého domu na Radničnom námestí v Pezinku vo Vinogallery bude dnes verejná oslava sviatku patróna vinárov, svätého Urbana, ktoré bude spojené s degustáciou a kultúrnym programom.
22.5.2007

Malokarpatské osvetové stredisko na Hornej ulici v Modra je počas dnešného dňa od 9:30 dejiskom okresného kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Jedná sa o okresné kolá IV. A V. kategórie pre okresy Bratislava I, III a IV, Pezinok, Senec a Malacky.
18.5.2007

Počas víkendu sa na hrade Červený kameň nad obcou Častá uskutoční historický festival Červenokamenská šermovačka, na ktorom účinkujú profesionálne aj amatérske súbory zo Slovenska i Čiech. Bohatý program začína v sobotu o 11:00 a vyvrcholí o 21:30, v nedeľu sa začína tiež o 11:00 a o 19:00 festival ukončí slávnostná salva.
16.5.2007

Na Mestskom úrade v Pezinku majú dnes od 8:00 Deň otvorených dní. Jeho cieľom je priblížiť občanom mesta prácu miestnej samosprávy. Súčasťou podujatia je aj výstava starých kroník mesta, verejné čítanie z týchto kroník, prezentácia čiastkových výstupov programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta.
4.5.2007

Od zajtra až do utorka 8.5. sa na hrade Červený kameň nad obcou Častá konajú Červenokamennské remeselné trhy. Prezentácia dávno zabudnutých remesiel, drotárstva, tkáčstva, kožiarstva, pernikárstva, košikárstva, hrnčiarstva a drevorezbárstva je spojená s demonštráciou procesu výroby.
3.5.2007

V Galérii Štefana Prokopa na Potočnej ulici v Pezinku sa dnes o 17:00 uskutoční vernisáž výstavy fotografií Andreja Bána s názvom Krízové oblasti sveta. Ide o výber z dlhodobých projektov o Kosove, Blízkom Východe a Južnej Amerike. Návštevníci si môžu výstavu pozrieť až do 15.5.
25.4.2007

Klub sprievodcov v Pezinku pripravil pre návštevníkov mesta na dnešné odpoludnie o 16:00 prechádzku po historickom okruhu. Mestskí sprievodcovia ich oboznámia s historickými pamiatkami v centre mesta. Miestom zrazu je priestor pred Informačným centrum na Radničnom námestí.
13.4.2007
Galéria insitného umenia v Schaubmarovom mlyne na Cajlanskej ulici v Pezinku bude v nedeľu o 16:00 hostiť  nedeľný výtvarný ateliér s deťmi, v rámci ktorého sa uskutočnia výtvarné dielne Dúhový svet pod dozorom profesionálnej výtvarníčky Indgrid Zámečníkovej.
5.4.2007

V zasadačke Mestského úradu na Radničnom námestí v Pezinku sa uskutoční dnes od 8:30 zasadnutie mestských poslancov, ktorí prerokujú celkovo 18 bodov okrem iných aj vyhodnotenie hospodárenia v mestských lesoch za rok 2006.
3.4.2007
V priestoroch Mestského múzea v Starej radnici na Radničnom námestí v Pezinku sa uskutoční dnes o 18:00 otvorenie výstavy výtvarných diel Malokarpatská výtvarná benefícia, ktorá vyvrcholí dražbou vystavovaných výtvarných diel v rovnakých priestoroch 24.4. tiež o 18:00. Výťažok z vydražených diel bude venovaný zrakovo, telesne a duševne postihnutým občanom Pezinka a okolia.
2.4.2007

Pri pamätníku Slovenského národného povstavnia na Mladoboleslavskej ulici v Pezinku sa dnes 15:00 uskutoční spomienkový akt pri príležitosti 62. výročia oslobodenia mesta
30.3.2007
Vo veľkej sále Kultúrneho domu Ľudovíta Štúra v Modre sa dnes a zajtra koná podujatie Divadelné konfrontácie, čo je krajská prehliadka divadla dospelých.
27.3.2007

Pred Areálom zdravia Rozálka v Pezinku začína dnes o 15:00 oficiálne predstavenie Vinohradníckeho náučného chodníka. Záujemcovia sa dozvedia základné informácie o projekte a význame chodníka pre zachovanie vinohradnícko-vinárskych tradícií v Pezinku. po slávnostnom prestrihnutí pásky nasleduje spoločná prechádzka so sprievodcom po trase náučného chodníka.

19.3.2007
V minigalérii Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku je pripravená na dnes o 17:00 vernisáž výstavy Barvory Paulovičovej Plynieme v rytme a v prúde ustavične sa meniaceho života. Výstava jej kresieb a hĺbkotlačovej grafiky potrvá 15.4.
16.3.2007
Na Mestskom úrade na Radničnom námestí v Pezinku sa koná dnes od 8:30 zasadnutie Mestskej rady. Na programe je 16 bodov, medzi nimi aj upresnenie investičných akcií na rok 2007 či návrh na vyradenie základnej školy na Holubyho ulici zo siete škôl.
7.3.2007
V Pezinku pripravili na Mestskom úrade na Radničnom námestí na dnešné popoludnie medzi 16:00 a 18:00 poslanecký deň. Občania mesta obrátiť sa na vybraných poslancov Mestského zastupiteľstva s podnetmi, pripomienkami, otázkami týkajúcimi sa života v meste či so žiadosťami o vysvetlenie rozhodnutí pezinskej samosprávy.
9.2.2007
Na Mestskom úrade na Radničnom námestí v Pezinku sa dnes od 8:30 koná zasadnutie Mestského zastupiteľstva. Medzi 32 bodmi budú poslanci rokovať aj o plán svojej práce, úlohách civilnej ochrany a vyhodnotia aj koncepciu cestovného ruchu za rok 2006 a úlohy na rok 2007.
9.2.2007

Galéria Prokop na Potočnej ulici v Pezinku bude dnes popoludní o 16:00 otvárať výstavu Čarby-farby, ktorá predstaví práce výtvarného odboru Základnej umeleckej školy Ľudovíta Rajtera na bratislavskej Sklenárovej ulici. V kultúrnom programe vystúpia žiaci hudobného odboru.
6.2.2007
V Malokarpatskej knižnici na Holubyho ulici v Pezinku sa dnes o 17:30 koná beseda s bratislavskou spisovateľkou Petrou Nagyovou - Džerengovou, ktorá je úspešnou autorkou románov pre ženy Chcem len tvoje dobro (2005) a Za to mi zaplatíš (2006). V novšom titule analyzuje vzťahy dvoch manželských párov.
26.1.2007
V Galérii insitného umenia v Schaubmarovom mlyne na Cajlanskej ulici v Pezinku sa uskutoční pozajtra o 16:00 Nedeľný ateliér. Organizátori tu majú pripravené Výtvarné aktivity pre rodičov s deťmi.
12.1.2007

Na sobotu je v Modre pripravené podujatie venované 151. výročiu úmrtia Ľudovíta Štúra. O 10:00 sa stretnú záujemcovia o akciu v pamätnej izbe Ľudovíta Štúra, kde si vypočujú prednášku o živote bratov Karola a Ľudovíta Štúra. O 11:00 sa koná pietna spomienka pri hrobe Karola a Ľudovíta Štúra. Potom je na programe vychádzka po stopách osudnej poľovačky Ľudovíta Štúra. Turistická vychádzka z Modry do chotárnej časti Šnaudy k pomníku na mieste tragickej nehody Ľudovíta Štúra je hodinový pochod. Pri pomníku si pripomenú okolností osudového zranenia Ľudovíta Štúra a o 14:00 je naplánované posedenie s priateľmi a priaznivcami v Múzeu Ľudovíta Štúra.

3.1.2007
Na Mestskom úrade na Radničnom námestí v Pezinku majú dnes prvý tohtoročný poslanecký deň. Dva členovia zastupiteľstva budú medzi 15:00 a 18:00 čakať a odpovedať na otázky a podnety obyvateľov Pezinka.
15.12.2006
Na pódiu na Radničnom námestí v Pezinku vystúpi dnes  o 16:00, 17:00 a 18:00 folková skupina Mladosť zo Šenkvíc. Jej program Panoptikum obsahuje vianočné koledy
.
14.12.2006
V Pezinku začínajú dnes Vianočné trhy, ktoré budú trvať až do soboty. Ich dejiskom sa stanú Radničné námestie a časť Potočnej ulice. Trhy začínajú po všetky dni o 10:00 (v sobotu o 9:00). Dnes a zajtra sa zatvoria o 18:00 a v sobotu o 12:00. V stánkoch nájdu návštevníci vianočné pečivo, oblátky, med, kvetinové aranžmány, ľudovo-umelecké výrobky, varené víno či gastronomické špeciality. K predvianočnej atmosfére trhov prispeje i sprievodný kultúrny program.
13.12.2006
Na Mestskom úrade v Pezinku na Radničnom námestí je dnes o 16:30 priateľské posedenie Klubu mestských sprievodcov, ktoré sa uskutoční pri príležitosti ukončenia roku 2006 a bude spojené s vyhodnotením činnosti klubu.
5.12.2006
V Pezinku privítajú dnes o 17:00 Mikuláša s jeho družinou. Na Radničnom námestí bude asistovať pri slávnostnom rozsvietení mestského vianočného stromčeka. Okrem príchodu Mikuláša čaká na návštevníkov akcie kultúrny program.
1.12.2006

Zajtra chcú vo Svätom Jure rozsvietiť najväčší Adventný veniec na Slovensku, čím by prekonali aj český rekord. Ten drží družobné mesto Juranov Miroslav. Priemer venca je 8 metrov a jeho výška 4 metre. Umiestnený bude na centrálnom námestí nad fontánou.
24.11.2006

V Múzeu Ľudovíta Štúra na Štúrovej ulici v Modre bude zajtra o 18:00 spomienkový večer venovaný známemu výtvarníkovi Tomášovi Píseckému (1943 - 2006)

24.11.2006
Kultúrny dom Ľudovíta Štúra na Sokolskej ulici v Modre je v sobotu od 17:00 miestom Svätokatarínskej ochutnávky mladých vín. Ide už o ôsmu tradičnú susedskú koštovku vína.
10.11.2006

V galérii Prokop v Pezinku bude dnes o 16:00 vernisáž výstavy Malá Franková - Návrat do krajiny III. Na 3. ročníku maliarskeho sympózia sa zúčastnili členovia Ateliéru profesora Jána Bergera, Zuzana Nemčeková, Katarína Balážová, Vlado Zabel, Kamil Kozub, Ján Pečarka, Peter Daniš a Michal Bôrik. Výstava potrvá do 7.1.
27.10.2006
V zasadačke Mestského úradu na Radničnom námestí sa dnes od 8:30 uskutočňuje zasadnutie pezinskej Mestskej rady, ktoré má na programe  31 bodov a medzi nimi aj Návrh rozpočtu mesta a návrh plánu tvorby a čerpania peňažných fondov na roky 2007, 2008, 2009.
26.10.2006

V priestoroch pezinského zámku na Radničnom námestí bude dnes podvečer o 16:00 slávnostné otvorenie Národného salónu vín. Cieľom tvorcov projektu je na jednom mieste koncentrovať tie najlepšie slovenské vína, ktoré budú mať možnosť ochutnať a zakúpiť všetci návštevníci.
16.10.2006
V pezinskom Mestskom múzeu na ulici. M. R. Štefánika budú dnes o 16:00 prezentovať výsledky archeologického výskumu vonkajších i vnútorných priestorov objektu na Holubyho ulici 22
11.10.2006
V Obradnej sieni Mestského úradu na Radničnom námestí v Pezinku bude dnes o 16:00 slávnostné vyhlásenie výsledkov celomestskej súťaže o najkrajšiu kvetinovú výzdobu v roku 2006.
6.10.2006

V nedeľu ukončia členovia Veteran Car Clubu z Pezinka tohtoročnú motoristickú sezónu akciou Posledné tankovanie. Šiesty ročník podujatia sa uskutoční na Radničnom námestí v Pezinku od 08:00 do 13:00.

25.9.2006
V zasadačke Mestského úradu na Radničnom námestí v Pezinku sa dnes o 8:00 uskutoční zasadanie Mestského zastupiteľstva. Celkovo 20 bodov rokovania poslancov obsahuje aj informáciu o príprave rozpočtu mesta na roky 2007 - 2009.
22.9.2006

V piatok 22.9. začínajú po minulotýžňovej Rači a Pezinku ďalšie oberačkové slávnosti, Malokarpatské vinobranie v Modre. Centrom kultúrnych podujatí bude počas celých troch dní trvania slávností námestie Ľudovíta Štúra.
14.9.2006

V Pezinku sa zajtra začínajú tradičné oberačkové slávnosti, ktoré sú predovšetkým oslavou práce vinárov, vinohradníkov a tiež produktov, ktoré pestujú a vyrábajú, hrozno a víno. Prvou akciou podujatia je v piatok o 10:00 Putovný pohár Mesta Pezinok, súťaž dobrovoľných a profesionálnych hasičov na Hasičskom ihrisku pri Rozálke.
8.9.2006
V záhrade modranského kaštieľa sa dnes od 16:00 do 20:00 uskutoční podujatie Deň jedného vinára. Pôjde o ochutnávku vín z produkcie spoločnosti Vinkova, široká verejnosť má možnosť prežiť malý vinársky piknik.
8.9.2006
V galérii Prokop na Potočnej ulici v Pezinku je pripravená na dnešný podvečer o 17:00 vernisáž výstavy Verony Prokopovej Sochy, kresby, inštalácie, ktorá potrvá do 15.10.
31.8.2006
Mestské kultúrne stredisko na Sokolskej ulici v Modre bude vo štvrtok 31.8. dejiskom podujatia Vináreň u Ludvika. Zaujímavé hovory o snúbení jedla a vína bude moderovať profesor Fedor Malík
31.8.2006
V Slovenskom Grobe sa v sobotu Dňom otvorených dverí  začína tradičná jesenná sezóna pečenej husaciny, pečienok, lokší a vína pri Pezinku. Do projektu sa zapojilo 10 prevádzok cechu husacinárov.
18.8.2006
Od dnes až do nedele sa bude v Pezinku konať šiesty ročník Medzinárodného súťažného festivalu malých dychových hudieb Dychovky v preši. Centrom podujatia bude najmä Zámocký park.
18.8.2006
Hrad Červený kameň neďaleko obce Častá ponúka zajtra svojim návštevníkom tejto historickej pamiatky akciu Návšteva u hradných pánov. Jedná sa o nočnú prehliadka hradu so začiatkom o 21:00.
18.8.2006
Priestranstvo pred Kultúrnym domom Ľudovíta Štúra v Modre je pozajtra o 17:00 v rámci Modranského kultúrneho leta miestom divadelného predstavenia Teatra Neline pre všetky deti a ich rodičov, ktoré má názov Danka a Janka.
11.8.2006
Počas víkendu sa v Pezinku uskutoční 12. ročník výstavy a burzy minerálov, fosílií a drahých kameňov a siedmy ročník pouličného ryžovania zlata Pezinský Permoník. Dejiskom akcie je Kultúrne centrum na Holubyho ulici v Pezinku.
11.8.2006
Na hrade Červený kameň pri obci Častá bude v nedeľu Červenokamenská púť a historický festival Pálfyovského grófstva. V sobotu diváci uvidia okrem iného aj
Divadlo na kolene, folklórny súbor Mladosť zo Šenkvíc, či cimbalovú muziku Lipka, v nedeľu folklórny súbor Dudváh Križovany, dychovú hudbu Vištučanka a iné.
11.8.2006
Na nedeľu pripravili v Modre turistický pochod z Modry. Turisti sa vydajú po stopách histórie modranskej organizovanej turistiky k bývalej horárni Panský dom na Piesku.
14.7.2006
Hrad Červený kameň umožní v sobotu medzi 19:00 a 22:00 návštevníkom nočnú prehliadku hradu, ktorého súčasťou bude návšteva hradného podzemia.
14.7.2006
V rámci detskej divadelnej scény uvidia malí Pezinčania, ale aj ich sprievod v nedeľu o 17:00 na Radničnom námestí v Pezinku divadelnú hru Ela a Hop, v ktorej účinkuje divadlo Piki z Pezinka.
7.7.2006

Mestská vinotéka na Radničnom námestí v Pezinku je dnes od 16:00 do 22:00 miestom akcie Mestská viecha. Večer jednej odrody je spojený s tradičným občerstvením.
7.7.2006

Počas víkendu sa na hrade Červený kameň uskutoční 6. ročník šermiarskeho festivalu Corvus. Na programu bude jazdecká show, hromadný boj vyše 100 bojovníkov, orientálne tance štúdia Zatun, dobové tance a hudba, programy pre deti, sokoliarske vystúpenia, mučiareň a ďalšie zaujímavé súčasti festivalu
7.7.2006
Galéria insitného umenia, ktorá sídli v Schaubmarovom mlyne v mestskej časti Pezinka v Cajle uvádza zajtra stretnutie s mlynskými strašidlami. Podujatie Nebojte sa strašidiel  začína o 17:00.
7.7.2006
Na pezinskom Radničnom námestí je pripravené na nedeľu o 20:00 pre všetkých Pezinčanov verejné čítanie poézie a prózy s hudbou.
4.7.2006
Od dnes do 31.8. je v pezinskej galérii insitného umenia otvorená výstava Poklady z Inzity.  Výstava je zostavená z najzaujímavejších, doteraz nevystavených exponátov z depozitu Galérie insitného umenia.
30.6.2006

V galérii Prokop
na Potočnej ulici v Pezinku bude dnes vernisáž výstavy Vladimíra Gažoviča Litografie a kresby. Ako hosť vystúpi na akcii jazzový gitarista Matúš Jakabčic. Výstava potrvá do 30.7.
30.6.2006
Počas víkendu sa pred pezinským zámkom uskutoční festival Návraty. Festival tradičnej kultúry Malokarpatského regiónu obsahuje aj tvorivé dielne pre deti a vystúpenie folklórnych súborov.
29.6.2006

Na Obecnom úrade v Šenkviciach začína dnes o 9:00 zasadnutie Združenia miest, obcí a mestských častí Malokarpatského regiónu. Starostovia a primátori regiónu prerokujú spoločný postup pri uplatnení škôd následkom povodní, informácie poslancov BSK a zo zasadnutia ZMOSu.
23.6.2006

Od piatku do nedele sa bude v Modre konať 5. ročník medzinárodného festivalíka umenia, ako kontrapunkt skúsených špičkových umelcov s mladými nádejnými adeptmi umenia. Tento ročník je venovaný Alexandrovi Moyzesovi a Ľudovítovi Rajterovi, pri príležitosti 100. výročia ich narodenia. Dejiskom koncetov budú Eunika, nádvorie Starej vinohradníckej školy, rytierska sieň Červeného kameňa, Stredisko opatrovateľských služieb a kostol svätého Štefana kráľa
23.6.2006

V sobotu otvoria na nádvorí Starej vinohradníckej školy
v záhrade Malokarpatského osvetového strediska na Hornej ulici v Modre slávnostne otvoria tohtoročnú sezónu na Malokarpatskej vínnej ceste.
23.6.2006

Vo Veľkej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku je na nedeľu o 15:00 pripravené vystúpenie detského sláčikového orchestra Harmónia z Bratislavy. Po koncerte sa uskutoční vyhodnotenie celoročnej súťaže Ahoj rozprávka.
22.6.2006
Kultúrne centrum na Holubyho ulici v Pezinku je od dnes až do soboty dejiskom medzinárodného divadelného festivalu Cibulák, ktorý si píše už osemnástu čiarku. Okrem kultúrneho centra sa divadelníci predstavia aj na pódiu v parku, galérii Prokop, na Radničnom námestí a pri Tescu. Festival sa vyznačuje príklonom k netradičným žánrom, dominuje pouličné divadlo, pantomíma, bábkové divadlo, pohybové divadlo, performance. V programovej štruktúre sú zaradené večerné koncerty, ktoré uzatvárajú festivalové dni. Festivalovým centrom je nádvorie pezinského zámku, kde dostanú diváci mastný chlieb s cibuľou a "deco" pezinského vína.
19.6.2006
Kultúrne centrum na Holubyho ulici v Pezinku má vo svojich priestoroch od dnes inštalovanú výstavu Amfo a Diafoto, ktorá prezentuje práce víťazov krajskej súťaže prehliadky neprofesionálnej tvorby fotografov. Pre verejnosť sú práce fotografov prístupné do 17.7.
16.6.2006
Kultúrne centrum na Holubyho ulici v Pezinku bude v nedeľu o 16:00 vo Veľkej sále miestom pokračovania cyklu rozprávok s detskou súťažou Ahoj rozprávka.
14.6.2006
V Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra v Modre sa dnes koná krajská súťaž v umeleckom prednese Hviezdoslavov Kubín Štúrova Modra. Súťaž je určená pre IV. A V. kategóriu a divadla poézie
9.6.2006

Od dnes až do nedele sa v Pezinku konajú Keramické trhy Pezinok 2006, ktorých dejiskom bude Radničné námestie. Tretí ročník má pripravený bohatý program plný úžitkovej i umeleckej keramiky, ktorý doplnia rôzne atrakcie (točenie veľkej keramickej nádoby a najlepší kruhári sa pokúsia o zápis do Slovenskej knihy rekordov), hudba a občerstvenie. Opäť sa uskutoční . Prezidenti festivalu kapustnice a festivalu fazuľovice uvaria v kotloch na otvorenom ohni polievky. Trhy vyvrcholia Juniálesom.
9.6.2006
Vo Veľkej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku majú na nedeľu o 16:00 pripravené Tanečné popoludnie, kde bude záverečné vystúpenie tanečného odboru pezinskej základnej umeleckej školy Eugena Suchoňa.
8.6.2006

V Mestskom múzeu v pezinskej Starej radnici na ulici Milana Rastislava Štefánika začína dnes trojdňový banícky seminár v rámci projektu Mineu, ktorý je venovaný tradícii baníctva v Pezinku.
26.5.2006

Vo dvore Malokarpatského múzea v Pezinku sa dnes o 17:00 koná Deň Svätého Urbana. Šiesty ročník oslavy patróna vinohradníkov a vinárov je spojený s kultúrnym programom. Ako hudobný hosť vystúpi skupina Ad Una Corda.
26.5.2006
Sobášna sieň Mestského spoločenského centra na Súkenníckej ulici v Modre je dnes o 18:00 miestom Absolventského koncertu žiakov miestnej základnej umeleckej školy.
26.5.2006
Na sobotu pripravili vo Vinosadoch celodennú akciu Deň športu, ktorého hlavným centrom bude futbalový štadión obecného športového klubu.
26.5.2006
Spoločenská sála Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku sa v nedeľu rozozvučí spevom. Celomestská súťaž v speve Pezinok spieva - spievajte s nami si píše v histórii už ôsmu čiarku.
24.5.2006

Slávnostne vyhlásia výsledky literárnej súťaže O cenu primátora mesta Pezinok. Do 14. ročníka súťaže bolo zapojených 61 súťažných prác v štyroch kategóriách (žiacke práce - poézia a próza, študentské práce - poézia a próza.
19.5.2006
Hrad Červený kameň neďaleko obce Častá bude počas víkendu dejiskom festivalu Červenokamenská šermovačka. Po oba dni sa začína o 11:00, v sobotu sa skončí o 21:30 a v nedeľu o 18:30. Šermiarske skupiny (Aramis, Sarus, Žoldnieri, Tostabur, Adorea, Durandal, Ctibor, Wagus) budú dopĺňať vystúpenia hudobných a tanečných súborov, ktoré sa venujú dobovej hudbe (Dubia Fortuna,  Šafran, Vrbovské vŕby) a tancu (Eliah, Saltarello). V sobotu bude aj ohňová šou v podaní skupiny Vargar.
17.5.2006
Od 8:00 do 17:00 majú dnes Deň otvorených dverí na Mestskom úrade na Radničnom námestí v Pezinku.
12.5.2006
V zasadačke pezinského Mestského úradu na Radničnom námestí sa v piatok 12.5. od 8:30 koná  zasadnutie Mestského zastupiteľstva. Medzi 21 bodmi sú aj návrhy na udelenie mestských ocenení, správa o činnosti mestskej polície, či rozbor hospodárenia mesta za rok 2005.
12.5.2006
Pred pezinským zámkom bude v nedeľu stretnutie historických motorových vozidiel. Ide o klubové stretnutie držiteľov historických motorových vozidiel spojené s výstavou vozidiel a ukážkovou jazdou mestom.  Akciu pripravil Veteran Car Club Pezinok.
11.5.2006
Dnes a zajtra sa v Pezinku konajú Dni Mladej Boleslavi v Pezinku. Pri príležitosti návštevy z Česka sa v meste konajú rôzne podujatia a koncerty, ktorých hlavným centrom je Kultúrne centrum na Holubyho ulici
5.5.2006
V Mestskej vinotéke (stará Krušičovská kúria) na Radničnom námestí v Pezinku pripravili na dnešný podvečer májovú Mestskú viechu. Ochutnávka vín pezinských vinárov a zabíjačkových špecialít ako sú tradičné domáce špeciality oškvarky, tlačenka, pomazánky potrvá od 16:00 do 22:00.
3.5.2006
Na Radničnom námestí v Pezinku sa bude dnes od 10:00 do 16:00 stavať symbolická pyramída z PET fliaš, ktoré boli vyzbierané počas kampane Za čistejší Pezinok II.
27.4.2006

Kultúrne centrum na Holubyho ulici v Pezinku je dnes dopoludnia dejisko súťaže Aj pán Goethe by mal radosť. Súťažiť budú žiaci pezinských škôl v znalostiach nemeckého jazyka.
25.4.2006
Základná škola Orešie bude dnes dejiskom súťaže Európa, vitaj. Ide o 3. ročník súťaže žiakov pezinských škôl v znalostiach o Európe.
24.4.2006

Pri príležitosti Dňa Zeme bude dnes v Pezinku otvorený náučný chodník Tajomstvá Zámockého parku.
21.4.2006

Spoločenská sála Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku bude dnes a zajtra dejiskom deviateho ročníka medzinárodnej súťaže, výstavy a degustácie vín Vínne trhy Pezinok 2006, ktorú zorganizovalo Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov.
21.4.2006

Od dnes až do nedele sa vo Svätom Jure uskutočnia Svätojurské hody 2006. Hlavným dejiskom kultúrnej časti hodov bude pešia zóna.
21.4.2006

Na trhovisku na Kupeckého ulici v Pezinku sa v nedeľu od 7:00 do 13:00 uskutoční burza motoristov, jarné výmenné stretnutie s účelom výmeny a predaja náhradných dielov na historické motorové vozidlá.
20.4.2006

Malá sála Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku je dnes od 9:00 dejiskom súťaže v prednese v anglickom jazyku pre základné a stredné školy Novodobo so Shakespearom.
12.4.2006
Pred Mestskou vinotékou v Pezinku začína dnes o 16:00 vychádzka Historický okruh po Pezinku s mestským sprievodcom. Ide o dodatočné podujatie, ktorým sa Pezinok hlási k Svetovému dňu sprievodcov.
7.4.2006
Dnes a zajtra sa uskutoční v reštaurácii Gaudium v Limbachu výstava vín. V piatok je otvorená od 14:00 do 21:00, o 15:00 budú odovzdané ceny víťazným vzorkám a v sobotu od 14:00 do 21:00.
7.4.2006

Popoludnie pre deti a ich rodičov s kultúrnym programom, tvorivými dielňami k Veľkej noci, výstavkou a predajom prác modranských detí Vítanie jari zorganizovali na sobotňajšie popoludnie v modranskom Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra na Sokolskej ulici. Začiatok akcie je o 15:00.
7.4.2006

Na nedeľu je pre milovníkov našej histórie pripravená v Modre turisticko-vlastivedná vychádzka po pamätných miestach Ľudovíta Štúra a významných osobnostiach Modry. Záujemcovia majú zraz pred Múzeom Ľudovíta Štúra na Štúrovej ulici v Modre. Rekreačná vychádzka patrí do cyklu, je spojená s poznávaním života a diela významných osobností v histórii Slovenska.
31.3.2006

V Spoločenskej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku sa koná v piatok 31.3. o 18:00 koncert miestnej základnej umeleckej školy Eugena Suchoňa.
31.3.2006

Na Radničnom námestí v Pezinku je na sobotu pripravený 3. ročník festivalu Kapustnica 2006. O 10:00 sa začína súťažné varenie kapustnice. Sprievodnou akciou sú prvé majstrovstvá Slovenska v gúľaní sudu. Na 14:30 je naplánované vyhlásenie víťaza festivalu a odovzdanie pohára CAPusta-CAP.

30.3.2006
Vo Veľkej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku bude dnes večer o 19:00 divadelné predstavenie s Miroslavom Nogom Caveman, ktoré organizátori pripravili pri príležitosti Dňa učiteľov.
24.3.2006
V Spoločenskej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku volia dnes večer Kráľovnú vína. Galaprogram súťažnej prehliadky o naj dievča Malokarpatského regiónu začína  o 18:00.
24.3.2006
Kino Mier na Kalinčiakovej ulici v Modre je dnes o 18:00 dejiskom akcie Koncert v kinečku. Druhý ročník benefičného koncertu odovzdá výťažok z podujatia spojeného s filmovou projekciou na podporu činnosti kina.
24.3.2006
V Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra na Sokolskej ulici v Modre je pripravený na sobotu od 13:00 šiesty ročník výstavy hroznových vín Vitis Aurea Modra 2006. Výstava vín a verejná degustácia vyvrcholí o 16:00 udeľovaním ocenení a diplomov a o hodinu neskôr dražbou najvyššie ohodnotených vín.
17.3.2006
Veľká sála Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku uvíta  v nedeľu o 16:00 svojich malých návštevníkov, ktorí si obľúbili cyklus rozprávok s detskou súťažou Ahoj rozprávka. V programe Baví vás Kuk a Cuk účinkuje Hudební divadlo pro děti z Brna.
16.3.2006
Salónik Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku bude vo štvrtok 16.3. o plný informácií o zdraví. Hovory o zdraví sú pokračovaním cyklu prednášok Viery Černuškovej. Dnes bude prednášať o alternatívnych spôsoboch liečby.
13.3.2006
V Malej sále Kultúrneho centra v Pezinku na Holubyho ulici sa koná dnes o 19:00  prednáška Úvod do budhizmu, ktorá bude navyše spojená s krátkou meditáciou.
10.3.2006
Spolok vinárov a fajnkoštérov v Budmericiach pripravil na zajtra v miestom kultúrnom dome celodennú Obecnú výstavu vín. Na 9. ročníku akcie si môžu záujemcovia pozrieť vystavené exponáty od 14:00 do 22:00, na 18:00 je pripravené slávnostné vyhodnotenie ocenených vín.
10.3.2006
V Spoločenskej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku sa v sobotu stretnú milovníci "čertových obrázkov". Už od 8:00 sú tu pre nich pripravené Otvorené majstrovstvá okresu Pezinok vo volenom mariáši.
3.3.2006

V Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra na Sokolskej ulici v Modre sa zajtra o 18:00 uskutoční súťaž amatérskych spevákov populárnej piesne Malokarpatský slávik 2006
28.2.2006
V Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra na Sokolskej ulici v Modre je dnes o 17:00 mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva, ktoré ma na programe dva body strategický plán ekonomického a sociálneho rozvoja Modry a Hodokvas 2006.
24.2.2006
V sobotu sa v Modre koná akcia Fašiangy v Modre. V Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra sa bude o 19:00 konať Fašiangový maškarný ples, nebude chýbať tradičná modranská zabíjačka, varené víno, ochutnávka vína a fašiangový sprievod. Podujatie ukončí tombola a pochovávanie basy.
24.2.2006

V h
oteli Modra na Štúrovej ulici v Modre je v piatok 24.2. od 9:00 odborná degustácia vín Vitis Aurea 2006.
22.2.2006
V Mestskom múzeu na Radničnom námestí v Pezinku pripravili na dnešné popoludnie o 17:00 rozprávania o rôznych dobách a podobách Pezinka Beseda Pezinky.
10.2.2006
V zasadačke Mestského úradu na Radničnom námestí v Pezinku sa dnes od 8:30 koná zasadnutia pezinského Mestského zastupiteľstva, ktoré má na programe okrem iných bodov aj vyhodnotenie Komunikačnej stratégie mesta za rok 2005.
10.2.2006
Vo  Vinohradníckom dome U Richtára v Modre začína zajtra o 15:00 podujatie Mladé vína u Richtára.
3.2.2006

V Mestskej plavárni na Komenského ulici v Pezinku začína dnes o 12:00 24 hodinová nonstop plavecká štafeta, ktorou sa chcú Pezinčania zapísať do Slovenskej knihy rekordov. Plávať štafetovým spôsobom budú členovia Študentského parlamentu v Pezinku, jednotlivé stredné a základné školy, zástupcovia samosprávnych orgánov a inštitúcií Pezinka, členovia Malokarpatského baníckeho spolku, pezinskí futbalisti, basketbalisti, vysokoškoláci, mestskí a štátni policajti, hasiči, dôchodcovia, džudisti a ďalší.
20.1.2006
Na zajtra pripravili v Modre Zimné sviatky lesa, ktorých centrom bude chata Zuzana v časti Modra Piesok. „Huncokárske svätovincentské hody“ V programe nebude chýbať položenie kvetov na starom drevorubačskom cintoríne, vystúpenie hudobnej skupiny Country Fed, hodová lyžovačka a sánkovačka, huncokársky guláš a varené víno, hodové spoločenské stretnutie a nakoniec ani tanečné hodové zábavy.
13.1.2006
V mestskej vinotéke na Radničnom námestí v Pezinku sa dnes medzi 16:00 až 21:00 uskutoční Ochutnávka vín od pezinských vinárov plus sa budú podávať zabíjačkové špeciality.
13.1.2006

Zasadacia sieň Mestského úradu v Pezinku je dnes od 8:30 dejiskom zasadnutia Mestskej rady. Medzi bodmi rokovania sú aj návrh na zriadenie príspevkovej organizácie Mestské zdravotnícke zariadenie Rozálka či plán práce Mestskej rady na rok 2006.
13.1.2006
Spolok vinárov Vincúr uvedie v sobotu medzi 18:00 a 22:00 ďalší diel pravidelnej prezentácie vín (teraz svoje vína predstaví Vincent Jakubec) vo svojej vinotéke na  Štúrovej ulici v Modre.
12.1.2006

Druhý deň celonárodnej pietnej spomienky na Ľudovíta Štúra pri príležitosti 150. výročia jeho úmrtia začína o 9:30 slávnostným zasadnutím v modranskom kine Mier. O 14:00 pokračuje verejným zhromaždením pri súsoší, ktoré sa zavŕši pietnym sprievodom na cintorín k hrobu Ľudovíta Štúra.
11.1.2006

Dnes sa v Modre koná prvý z troch dní, ktoré sú venované celonárodnej pietnej spomienke na Ľudovíta Štúra pri príležitosti 150. výročia jeho úmrtia. O 9:00 sa koná v Osvetovom stredisku na Súkenníckej ulici odborný seminár 40 rokov Múzea Ľudovíta Štúra a o 16:00 bude v tomto múzeu otvorená výstava Štúrovské pamiatky v zbierkach slovenských múzeí a galérií
28.12.2005

V Spoločenskej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku začína v stredu 28.12. o 15:00 veselý program pre deti Detská silvestrovská šou.
20.12.2005
V utorok 20.12. predstaví v malej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku výsledky svojho snaženia Základná umelecká škola Eugena Suchoňa. O 18:00 sa tu začína jej Vianočný koncert.
15.12.2005
V areáli Základnej umeleckej školy Podbránie v Modre sa budú zajtra od 15:00 do 20:00 konať Vianočné trhy ZUŠ, kde žiaci predstavia  viacero svojich zaujímavých výrobkov, vhodných pod i na vianočný stromček.
9
.12.2005
Na nádvorí kaštieľa, kde je sídlo Malokarpatského osvetového centra na Hornej ulici v Modre začínajú dnes trojdňové tradičné ľudovo-umelecké trhy Vianočné inšpirácie, trhy sú prístupné dnes od 13:00, cez víkend od 10:00 vždy do 20:00.
9.12.2005

Pri príležitosti sviatku svätej Barbory, patrónky baníkov bude zajtra v Kultúrnom centre na Holubyho ulici v Pezinku Svätobarborský šachtág. Neodmysliteľnou súčasťou tejto slávnosti Malokarpatského baníckeho spolku, ktorá začína o 17:00 je konzumácia piva. Ten kto ho nemôže alebo nechce piť, musí verejne požiadať o výnimku. Každoročne na slávnosti prijímajú do baníckeho stavu nových členov, tí musia absolvovať skok cez kožu. Rituál predpisuje postaviť sa na sud, niečo o sebe povedať, vypiť na ex pohár piva a skočiť.
7
.12.2005
V Malej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku zorganizovali na dnesný podvečer od 18:00  súťaž v speve rôznych žánrov detí z celého Slovenska. Hlavným organizátorom súťaže Detský talent je Základná umelecká škola Eugena Suchoňa z Pezinka.
5.12.2005
V učebni Kultúrneho domu Ľudovíta Štúra v Modre sa dnes o 18:00 stretávajú členovia miestneho fotoklubu. Ich sedenie je spojené s premietaním diapozitívov.
2.12.2005

Na Mestskom úrade na Radničnom námestí v Pezinku zasadá od 8:30 Mestská rada, ktorá má prejednať v užšom kruhu otázky, ktoré bude prerokovávať mestské zastupiteľstvo. Na programe majú aj informáciu o plnení rozpočtu mesta.
30.11.2005

Vo Svätom Jure dnes o 16:00 odovzdajú do užívania zrekonštruovanú základnú školu na Kollárovej ulici.
29.11.2005
O 17:00 začína dnes v budove Mestského úradu v Modre mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva k predloženej petícii na záchranu Múzea Ľudovíta Štúra s prizvaním členov petičného výboru.
25.11.2005

V malej a veľkej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku začína zajtra o 14:00 tretí ročník jednodňového (do 20:15) Pezinského amatérskeho filmového festivalu, ktorý pripravilo filmové spoločenstvo Tichý dom. Na festivale budú premietané filmy rôznych žánrov, prevažuje komédia, horor, sci-fi a akcia.
24.11.2005
V Salóniku Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku budú dnes o 19:00 ďalšie z cyklu prednášok Viery Černuškovej Hovory o zdraví. Dnes sú témou karmické ochorenia
24.11.2005

Vo Vinárskom dome na Holubyho ulici v Pezinku začína o 14:00 jesenné kolo 1. ročníka Československej vinárskej ligy, ktorej cieľom je každoročne dva razy do roka konfrontovať úroveň kvality českých a slovenských hroznových vín v kontexte s trendmi európskej a svetovej vinárskej moderny. Okrem hodnotenia vín aj laickou porotou, prebehne aukcia šampiónov i ucelenej kolekcie súťažných vín.
23.11.2005

V Malokarpatskom múzeu na Radničnom námestí v Pezinku pokračuje dnes o 16:00 populárna akcia Ako to robili naše babky. Kurz prípravy regionálnych gastronomických špecialít vedie Darina Kopálová.
22.11.2005
V utorok o 10:00 uvedú v Kultúrnom centre na Holubyho ulici v Pezinku pôvodný slovenský muzikál pre deti materských a základných škôl Strašidelný zámok v podaní Centra voľného času z Malaciek pod vedením Zdeny Maďarovej.
18.11.2005
V kine Mier na Kalinčiakovej ulici v Modre je dnes programovací seminár slovenských filmových klubov. O 15:30 je v rámci seminára pripravená projekcia honkongského filmu 2046 o 17:40 českého snímku Šílení.
11.11.2005

V zasadačke Mestského úradu v Pezinku na Radničnom námestí zasadá dnes od 8:30 Mestské zastupiteľstvo. K 26 bodom jeho rokovania patrí aj informácia o hospodárení Mestského múzea za prvý polrok 2005 a tematická previerka či novela jeho rozpočtu.
28.10.2005
Malokarpatské osvetové stredisko na Hornej ulici v Modre patrí dnes večer "svetlonosom". V tvorivom večeri pre deti sa tu adepti naučia vyrezávať svetlonosov.
28.10.2005
V zasadačke na Mestskom úrade na Radničnom námestí  v Pezinku zasadá od 8:30 Mestská rada. Medzi dvadsiatimi dvomi bodmi nechýba novela rozpočtu mestského múzea, či Kultúrneho centra.
28.10.2005
Sobota je v Modre tradične zasvätená ochutnávke vín, ktoré o 18:00 pripravil spolok Vincúr, vo svojej vinotéke na Štúrovej ulici v Modre. Svoje vína bude prezentovať Juraj Štiglic.
21.10.2005
Dnes sa v Pezinku stretnú prezidenti Slovenska a Česka, Ivan Gašparovič a Václav Klaus. Spoločne si po krátkom rokovaní okolo obeda prezrú miestnu pešiu zónu
21.10.2005

V Kultúrnom centre na Holubyho ulici v Pezinku začína v sobotu 22.10. druhý ročník divadelného festivalu To najlepšie z humoru na českej scéne, ktorý potrvá do nasledujúcej soboty 29.10. Diváci uvidia
Mestské divadlo Mladá Boleslav, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Viola  Praha a Ag. BIF, Divadlo Příbram, Divadelní společnost J. Hrušínskeho, Divadlo B. Polívky a Divadelní spolek FRÍDA, Miroslav Donutil, a Vodňanský - Dobiáš.
21.10.2005
Na sobotu je pripravená 18.00 vo vinotéke vinárskeho spolku Vincúr na Štúrovej ulici v Modre tradičná ochutnávka vín, kde svoje produkty predstaví Vladimír Huttera
7.10.2005
Zajtra môžu návštevníci hradu Červený kameň pri obci Častá sledovať kultúrno-spoločenskú akciu Poďakovanie svätému Hubertovi, ktorá zakončuje poľovnícku sezónu, v tomto prípade tohtoročnú sériu kultúrnych programov na hrade.
6.10.2005
Dnes a zajtra sa v Pezinku stretnú víťazi súťaží ZUŠ na 6. ročníku stretnutia mladých hudobných interpretov Festival Eugena Suchoňa. Vo štvrtok začína v Kultúrnom centre na Holubyho ulici o 18.00 prvý festivalový koncert. V piatok o 10:00 navšívia účastníci festivalu hrad Červený kameň a o 18:00 začína 2. festivalový koncert, ktorý vyvrcholí vyhlásením výsledkov.
5.10.2005
V Obradnej sieni Mestského úradu v Pezinku o 16:00 slávnostne vyhlásia  výsledky súťaže o Najkrajšiu kvetinovú výzdobu v meste. Ocenenia budú udelené v troch kategóriách okno, balkón; predzáhradka; verejná budova.
30.9.2005

V Doľanoch pripravili na sobotu o 14:00 akciu Deň vo vinohrade. Podujatie je spojené s degustáciou vín a prehliadkou pivnice Vinárstva v Doľanoch
28.9.2005
V Malokarpatskom múzeu v Pezinku sa koná dnes o 16:00 kurz prípravy regionálnych gastronomických špecialít Ako to robili naše babky.
23.9.2005

Dnes začína v záhrade Malokarpatského osvetového strediska na Hornej ulici v Modre dvojdňové Drevárske sympózium.
23.9.2005
V uliciach Modry je dnes a zajtra jarmok remesiel a vína Burčiak v keramike. Jesenný jarmok spojený s "burčákom" prinesie množstvo sprievodných akcií.
22.9.2005
V zasadačke Mestského úradu na Radničnom námestí v Pezinku začína dnes o 8:30 zasadnutie Mestského zastupiteľstva. Medzi devätnástimi bodmi ich zasadnutia bude aj informácia o plnení rozpočtu za I. polrok 2005
9.9.2005
V záhrade Malokarpatského osvetového strediska (stará vinohradnícka škola) na Hornej ulici v Modre bude dnes Deň jedného vinára. Ide o odbornú prezentáciu vín určená širokej verejnosti.
9.9.2005
V Centre voľného času v Pezinku pripravili na dnes Deň otvorených dverí. Pre záujemcov je pripravená prehliadka pripravovaných krúžkov v novom školskom roku a prihlasovanie sa do nich.
8.9.2005
Dnes podvečer začínajú koncertom Jendruchovcov v Slovenskom Grobe štvordňové oslavy 790 rokov prvej  písomnej zmienky o osídľovaní obce. Zajtra pripravili organizátori zábavný program Grobania Grobanom. Sobotu prejde o 15:00 Grobom alegorický sprievod. O 20:00 začína "Hviezdny večer" spojený s vystúpením spevákov populárnej piesne a tanečná zábava. V nedeľu bude o 14:00 futbalové stretnutie, potom vystúpenie mažoretiek, zoskok parašutistov a o záver osláv sa po 18:00 postará koncert skupiny Profil.
7.9.2005
Dnes je na Mestskom úrade v Pezinku Poslanecký deň. Od 16:00 do 18:00 majú Pezinčania možnosť obrátiť sa na mestských poslancov so svojimi podnetmi, pripomienkami, otázkami týkajúcimi sa života v meste, či so žiadosťami o vysvetlenie rozhodnutí pezinskej samosprávy.
2.9.2005
Futbalové ihrisko v Modre Kráľovej bude v sobotu dejiskom Aerobik show Harmónia. Pre návštevníkov sú od 15:00 pripravené tri hodiny aerobiku a k tomu množstvo sprievodných akcií pre deti a dospelých, vrátane tomboly.
2.9.2005
V Slovenskom Grobe pripravili na zajtra Deň otvorených dverí prevádzok s husacími špecialitami. Piaty ročník populárnej akcie prichystal 15 otvorených prevádzok v obci a sprievodný program.
26.8.2005

Na pezinskej základnej škole na Kupeckého ulici je až do 2.9. denne (mimo nedeľu a pondelok) otvorený Prázdninový internetový klub. Klub bude otvorený od 8:00 do 20:00, v sobotu od 16:00 do 20:00
26.8.2005
V Mestskej vinotéke v Pezinku je dnes medzi 17:00 až 22:00 akcia O víne pri víne, kde sa odprezentujú základy hodnotenia vína a záujemcovia spoznajú odrodu Ruland biely, šedý. Pre všetkých je testovacia vzorka zdarma.
26.8.2005
Zajtra o 10:00 je pred pezinskou poliklinikou zraz záujemcov o cykloturistiku. Je pre nich pripravený Výlet do prírody s cyklotrasou Pezinok - Senec.
26.8.2005
Na promenádnom koncerte v nedeľu bude od 17:00 v Pezinku účinkovať Rudolf Somík a jeho hostia.
26.8.2005
Na nedeľu pripravili v Doľanoch Športový deň. Dejiskom súťaží v rôznych druhov športov je miestne futbalové ihrisko
25.8.2005
Náučno-tématická akcia Vychádzka po pamätihodnostiach pokračuje v Pezinku dnes o 16:00 prehliadkou Pezinského zámku. Záujemcovia sa stretnú v Grinave pred touto pamiatkou.
24.8.2005

Dnes o 17:00 zasadá v zasadačke Obecného úradu v Šenkviciach miestna obecná rada
23.8.2005
V záhrade kaštieľa Starej vinohradníckej školy na Hornej ulici v Modre dnes začína trojdňové Sympózium drevorezbárov, ktoré zakončia vo štvrtok

22.8.2005
V Pezinku na Radničnom námestí dnes od 16:00 do 18:00 pokračujú pouličné remeselné dielne, ktoré sú teraz zamerané na výučbu základov výroby a zdobenia medovníkov.
19.8.2005
Nádvorie pezinského zámku privíta v sobotu 20.8.tu účastníkov už piateho ročníka medzinárodného súťažného festivalu malých dychových hudieb Dychovky v Preši. Samotný festival začína v nedeľu 13:30 zrazom dychových hudieb pred Kultúrnym domom na Holubyho ulici v Pezinku, následne sa kapely presunú na nádvorie pezinského zámku, kde je dejisko festivalu. Na podujatí sa zúčastnia dychové hudby Ochotniczej Strazy Požarnej w Naprawie z Poľska, Kolárovičanka, Textilanka, Vištučanka zo Slovenska Dorfmusikanten z Rakúska, Mládežnícka z Veselý nad Moravou z Česka a Neuhengstett z Nemecka. Kapely po slávnostných fanfárach 14:00 budú postupne hrať až do 19:00, kedy je Megakoncert všetkých zúčastnených dychových hudieb a o 19:20 sa vyhlásia výsledky. Po 19:45 bude veselica s Mistříňankou Antonína Pavluše.
19.8.2005
Hrad Červený Kameň je cez víkend dejiskom Rytierskych hier. Podujatie je zamerané na oboznámenie sa s históriou bojových umení, pasovania za rytierov, dobových remesiel a vystúpenia sokoliarov.
19.8.2005
V amfiteátri v Častej sa zajtra o 18:00 uskutoční koncert ľudovej hudby na ktorom vystúpia sólisti orchestra Zlaté husle a sólisti umeleckého súboru Lúčnica.
19.8.2005
Múzeum Červený Kameň zorganizovalo na sobotu Burzu starožitností a umeleckoremeselných výrobkov, ktorá je spojená s prezentáciou a predajom starožitného nábytku, predmetov, zbraní, obrazov a remeselných výrobkov. Prebieha vo vonkajších priestoroch areálu i v budove predhradia. Otváracie hodiny burzy sú od 7:00 do 15:00.
15.8.2005
Na Radničnom námestí v Pezinku uvidia návštevníci mesta, ale i domáci ako sa pečie pečivo zo slaného cesta. Od 16:00 do 18:00 sa v rámci cyklu Pezinské remeslá tu konajú pouličné dielne zamerané na výučbu základov výroby práve pečiva zo slaného cesta.
12.8.2005
V Mestskej vinotéke v Pezinku je dnes od 17:00 do 22:00 akcia O víne pri víne. Návštevníci sa dozvedia základy hodnotenia vína a zoznámia sa s odrodou Müller Thurgau, keď testovaciu vzorku dostanú zdarma.
12.8.2005
Pre nadšencov turistiky a národopisu Malých Karpát pripravilo mesto Pezinok na sobotu výlet do prírody Banský náučný chodník. O fundované informácie sa postará mestský sprievodca Peter Wittgrúber a zraz je  o 10:00 pri Pinelovej nemocnici.

12.8.2005
Vo vinotéke spolku "Vincúr" na Štúrovej ulici v Modre bude zajtra ochutnávka vín malokarpatského regiónu, ktorú pripravil Spolok vinárov, vinohradníkov, priateľov a znalcov vína "Vincúr Modra". Akcia sa koná od 18:00 do 22:00.
12.8.2005
V Kultúrnom centre na Holubyho ulici v Pezinku sa cez víkend koná 11. ročník malokarpatskej výstavy a burzy minerálov, fosílií a drahých kameňov Pezinský permoník, sprievodnou akciou je 6. ročník Pouličného ryžovania zlata na Slovensku.
10.8.2005
Pred Starou radnicou na Radničnom námestí v Pezinku sa dnes od 15:00 do 18:00 uskutočnia "Detské výtvarné dielne".
4.8.2005
V rámci pravidelných vychádzok po pamätihodnostiach Pezinka je pripravená prehliadka so sprievodcom mestským a židovským cintorínom. Zraz záujemcov je o 16:00 pred mestským cintorínom oproti Gymnáziu na Mýtnej ulici.
29.7.2005
Vo Svätom Jure sa bude dnes a zajtra konať šiesty ročník hudobného festivalu Svätojurský Rámus, teraz s prívlastkom 2005. Na akcii sa budú prezentovať rozmanité hudobné štýly pre ľudí všetkých vekových kategórií nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín.
29.7.2005
Na parkovisku pred pezinským zámkom bude v nedeľu 31.7. promenádny koncert dychovej hudby Grinavanka so začiatkom o 17:00.
29.7.2005
Na priestranstve pred Kultúrnym domom Ľudovíta Štúra v Modre sa v nedeľu 31.7. o 17:00 predstaví divadlo Buďalebo z Košíc predstavením Príbeh slaný, ktoré spracováva motív rozprávky Soľ nad zlato.
28.7.2005
Vo Vinosadoch sa dnes uskutoční organový koncert z diel Johanna Sebastiana Bacha. Jeho dejiskom je o 20:00 miestny kostol svätého Martina a koncert sa uskutočňuje v rámci festivalu Johann Sebastian Bach - Slovensko 2005.
27.7.2005
Pri Farskom kostole v Pezinku bude dnes o 18:30 spomienka na obete prvej svetovej vojny spojená s kladením vencov k pamätníku obetiam prvej svetovej vojny.
26.7.2005
Pre záujemcov o históriu Pezinka pokračuje dnes cyklus Pezinské kostoly. Od 15:00 do 18:00 je pre nich prichystaná prehliadka kostolov v centre mesta s mestským sprievodcom. Spolu si prezrú Dolný, Kláštorný a Evanjelický kostol.
22.7.2005
V sobotu 23.7. večer sa na hrade Červený Kameň uskutoční malé kultúrne podujatie spojené so špeciálnymi nočnými prehliadkami Červenokamenský sobotný nešpor, pri ktorých návštevníci stretnú bývalých slávnych, aj tých menej slávnych alebo celkom neznámych obyvateľov hradu Červený Kameň.
20.7.2005
V zasadačke Mestského úradu na Radničnom námestí v Pezinku sa v stredu 20.7. o 17:00 koná mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré by malo zvoliť hlavného kontrolóra mesta. Ďalším bodom programu je návrh na zámenu nehnuteľností s BSK.
19.7.2005
V lokalite Svätý Jur budú dnes pracovníci Ústavu ekológie lesa SAV Zvolen hodnotiť zdravotný stav gaštana jedlého. Ide predovšetkým o zaznamenanie výskytu huby Cryphonectria parasitica, ktorá spôsobuje rakovinu kôry gaštana jedlého a dubov.
15.7.2005
Vo vonkajších priestoroch areálu i v budove predhradia hradu Červený Kameň sa v sobotu 16.7. uskutoční burza starožitností a umelecko-remeselných výrobkov. Burza je spojená s prezentáciou a predajom starožitného nábytku, predmetov, zbraní, obrazov a remeselných výrobkov.
8.7.2005
Počas víkendu bude na hrade Červený Kameň nad obcou Štefanová V. ročník festivalu historického šermu, na ktorom nebudú chýbať ukážky bojového umenia, šermiarske vystúpenia, historická tržnica, dobová hudba, ohňová šou či brušné tance.
8.7.2005
Pred kultúrnym domom Ľudovíta Štúra na Kalinčiakovej ulici v Modre bude v nedeľu koncertovať dychová hudba Šarfianka, jej predstavenie začína o 17:00.
8.7.2005
V nedeľu bude na parkovisku pred pezinským zámkom promenádny koncert. V programe, ktorý začína o 17:00 vystúpi klub spoločenských tancov Petan
8.7.2005
Na futbalovom štadióne v Pezinku bude 9.7. od 10:00 Krajské kolo previerky pripravenosti Dobrovoľných hasičských zborov v Bratislavskom kraji. Previerka pripravenosti je vyvrcholením odbornej prípravy dobrovoľných hasičských jednotiek okresov Malacky, Pezinok, Senec a Bratislava.
8.7.2005
V Mestskej vinotéke v Pezinku bude v piatok od 17:00 do 22:00 akcia venovaná vínu O víne pri víne, na ktorej sa preberú základy hodnotenia vína a účastníci sa zoznámia sa s odrodou Müller Thurgau. Testovacia vzorka bude zdarma.
7.7.2005
Vo štvrtok o 16:00 pokračuje v Pezinku cyklus Vychádzka po pamätihodnostiach. Témou tejto prehliadky sú Habáni a habánske dvory v Pezinku. Zraz záujemcov je pred rodným domom Jána Kupeckého na Kupeckého ulici
1.7.2005
V sobotu 2.7. sa začína na hrade Červený Kameň cyklus kultúrnych podujatí Hradné večery, ktoré sú spojené s nočnými prehliadkami (začiatok o 19:00). Večer začne divadelné predstavenie Historky s pod častofskej veže III., kam príde aj kráľovná Konštancia, hra zároveň vysvetlí prečo nebol hrad postavený na vrchu Kukla, ale práve na Červenom Kameni. O 21:00 začína prvá nočná prehliadka. Návštevníci počas nej stretnú bývalých hradných pánov, o 21:15 vystúpia rytierske skupiny a živá renesančná hudba na nádvorí hradu.
1.7.2005
V zasadačke Mestského úradu na Radničnom námestí je dnes od 8:30 zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Pezinku. Na programe má 24 bodov, medzi nimi aj zriadenie komisie pre výber dodania predmetu obstarávania "Monitorovací kamerový systém pre mesto Pezinok".
29.6.2005

V Kultúrnom centre na Holubyho ulici v Pezinku je dnes o 8:00 stretnutie primátora mesta Olivera Solgu s úspešnými žiakmi a študentmi pezinských škôl pri príležitosti ukončenia školského roka. Účastníkom bude premietnutý film Veľký sen malej zebry.
24.6.2005
V sídle regiónu Červený kameň v Štefanovej sa v sobotu 25.6. o 10:00 začína Historický festival Pálffyovského grófstva, v rámci ktorého vystúpia skupiny historického šermu, sokoliarov, tanca, folklóru, divadla, dychovej hudby, tradičných remesiel a kulinárske zvláštnosti. Nočný program pokračuje Poľovníckym bálom.
24.6.2005
V Pezinku sa bude 24.6. a 25.6. konať medzinárodný divadelný festival Cibulák. Jedná sa o sedemnásty ročník tejto divadelnej prehliadky, keď viaceré divadelné súbory sa predstavia v rôznych častiach mesta. Festivalové centrom bude nádvorie zámku, kde návštevníci dostanú Tu dostanete mastný chleba s cibuľou a "deco" pezinského vína. Sprievodnou akciou je výstava v sále zámku Súčasný tanec na Slovensku v spolupráci s Divadelným ústavom Bratislava.
16.6.2005
V Spoločenskej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku sa dnes o o 14:30 začína siedmy ročník celomestskej súťaže v speve Pezinok spieva - spievajte s nami. Garantom akcie je miestny odbor Únie žien Slovenska v Pezinku.
10.6.2005
Vo veľkej sále Kultúrneho domu Ľudovíta Štúra na Kalinčiakovej ulici v Modre sa dnes o 10:00 začína podujatie v rámci sa Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov.
10.6.2005
Od dnes do zajtra sa v Pezinku uskutočnia Keramické trhy, na ktorých sa vždy od 10:00 do 18:00 v priestranstve na Potočnej ulici predstavia výrobcovia úžitkovej keramiky a umelci v slobodnom povolaní (vyše stodesať umelcov zo Slovenska, štyridsať z Čiech a traja z bývalej Juhoslávie). Podujatie doplňujú sprievodné akcie, výstavy (Krása hliny v Malokarpatskom múzeu), detské tvorivé dielne, súťaž v točení výrobkov na hrnčiarskom kruhu. Nebude chýbať ani pokus o zápis do Guinessovej knihy rekordov v točení veľkej keramickej nádoby.
8.6.2005
Na zajtra (9.6.) pripravil hlavný organizátor Malokarpatské osvetové stredisko v Modre od 9:00 vo Veľkej sále Kultúrneho domu Ľudovíta Štúra krajskú súťaž v umeleckom prednese Štúrova Modra.
3.6.2005
V sobotu medzi 14:00 až 21:00 bude v Modre Deň modranských pivníc. Ide o ochutnávku vín ročníka 2004 v ôsmych historických pivniciach s účasťou 16 modranských vinárov.
3.6.2005

Jedným zo sprievodných podujatí Dňa modranských pivníc je zajtra Modranský vinohradnícky strašiak. Súťažiaci žiaci zo ZŠ na Vajanského ulici v Modre si z vlastného materiálu vytvoria vinohradníckeho strašiaka, ktorý v minulosti ochraňoval úrodu hrozna pred škorcami. Porota odborníkov - výtvarníci a vinohradníci, zhodnotia jednotlivé „umelecké diela“ a deti predstavia svojich strašiakov verejnosti. Súťaž sa uskutoční o 17:00 v parku pri fontáne svätého Floriána.

25.2.2005
Dnes bude v Kultúrnom centre na Holubyho ulici v Pezinku Etnofestival, ktorý sa venuje Ázii. Na návštevníkov čaká viacero dokumentárnych filmov, vernisáž fotografií Alana Hyžu, vystúpenie brušnej tanečnice Ivashy a tiež štýlová čajovňa. Večer budú vystupovať viaceré etnokapely.
25.2.2005
V nedeľu bude vo Viničnom verejná ochutnávka vín malokarpatského regiónu. Od 10:00 je jej dejiskom miestny dom kultúry
18.2.2005
V mestskej pivnici v Modre bude v sobotu medzi 15:00 až 19:00 2. ročník degustácie mladých vín Romanove trhy. Na fajnšmekrov čaká 50 vzoriek vín vinárov, ktorí sú združení v Malokarpatskej vínnej ceste. Hudobnú kulisu bude dotvárať ľudová hudba Petra Kuštára. Okrem vína budú pripravené aj miestne kulinárske špeciality ako sú aj dubovské scískance.
17.2.2005
V Malokarpatskom múzeu na ulici M. R. Štefánika v Pezinku bude o 16:00 prednáška Martina Hrubalu o  Štefanovi Krčmérym, ktorý bol významným básnikom, publicistom, redaktorom a tajomníkom Matice Slovenskej. Podujatie sa koná pri príležitosti 50. výročia úmrtia.
17.2.2005
V Obradnej sieni Mestského úradu na Radničnom námestí v Pezinku bude dnes o 15:00 vyhlásenie výsledkov ankety O najlepšiu predajňu v Pezinku za rok 2004. Anketa prebiehala v dvoch kategóriách, prvá zahrňovala malé prevádzky, druhá super a hypermarkety.
4.2.2005
V Malokarpatskom múzeu na ulici M. R. Štefánika v Pezinku bude v piatok 4.2. o 16:00 vernisáž výstavy Jaskyne, draci, ľudia. Výstava prezentuje paleontologické a archeologické nálezy zo slovenských jaskýň a potrvá do 6.4.
4.2.2005
Na nádvorí Starej radnice na Štúrovej ulici v Modre zajtra od 10:00 začína 2. ročník festivalu Kapustnica Modra. Po 12:00 budú trojčlenné družstvá variť kapustnicu. Do 16:30 sa bude variť a následne aj vyhodnocovať kvalita uvarenej kapustnice. Návštevníci si môžu pozrieť autogramiádu knihy Jána Kamenistého "Kapustnice 270 receptov". Potom organizátori ocenia víťazov festivalovými diplomami a odovzdajú putovný pohár CAPusta - CAP. Paralelne v Mestskej pivnici sa bude konať ochutnávka mladých vín, ročník 2004 a hudobný program Silvie Josifovskej a jej blues bandu.
4.2.2005
V Spoločenskej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku  sa koná v sobotu 5.2. od 19:00 reprezentačný ples podnikateľov mesta Pezinok. Jedná sa o 11. ročník tejto spoločenskej akcie v meste
3.2.2005
V Obradnej sieni Mestského úradu na Radničnom námestí v Pezinku je dnes o 16:00 slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety Najúspešnejší športovci roka 2004.
28.1.2005
Spolok vinárov, vinohradníkov, priateľov a znalcov vína "Vincúr Modra" organizuje v sobotu 29.1. pravidelnú ochutnávku vín malokarpatského regiónu od 18:00 do 22:00 vo vinotéke spolku "Vincúr" na Štúrovej ulici v Modre. Svoje vína predstavujú vinári z malokarpatského regiónu
28.1.2005
V Spoločenskej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku je v nedeľu 30.1. od 15:30 veľký detský karneval, na ktorom nebudú chýbať s masky, program, hry a súťaže. Karneval pripravilo Centrum voľného času
27.1.2005
V pezinskej mestskej vinotéke na Radničnom námestí je dnes o 18:00 Zasadnutie Európskeho rytierského rádu, ktoré sa koná v rámci otvorenej Mestskej viechy.
22.1.2005
V Spoločenskej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku bude v sobotu 22.1. ples pezinského gymnázia, ktorý začína o 19:00
Vo veľkej sále Kultúrneho centra na Holubyho ulici v Pezinku pokračuje v nedeľu 23.1. o 16:00 cyklus rozprávok s detskou súťažou Ahoj rozprávka. Vystúpi  divadlo Neline s hrou Mravoučné príbehy tetky Betky.
12.1.2005
Vo Veľkej sále Kultúrneho domu Ľudovíta Štúra na Kalinčiakovej ulici v Modre bude v stredu o 17:00 Slávnostná akadémia s uvedením dramatickej kompozície o Ľudovítovi Štúrovi a Adele Ostrolúckej "Vyslanec zvolenský". V réžii Juraja Sarvaša účinkujú: herci Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Hlavným organizátorom je modranské Múzeum Ľudovíta Štúra.


staršie správy

Návrat