www.mkregion.sk        Návrat

 Medzinárodná výstava mačiek

mkregion@mkregion.sk

Medzinárodná výstava mačiek - Bratislava 28.2. - 1.3.
váš postreh

Počas víkendu (28. 2. - 1. 3. 2009) od 10:00 do 18:00 sa v Dome kultúry Ružinov na Ružinovskej ulici v  Bratislave uskutoční dvojdňová medzinárodná výstava mačiek, kde budú mať návštevníci jedinečnú možnosť vidieť ušľachtilé mačky všetkých druhov plemien, ktoré oficiálne uznáva medzinárodná federácia FIFe vrátane dosiaľ neuznaného plemena Britská dlhosrstá mačka. Okrem slovenských vystavovateľov predvedú svoje mačacie krásky zahraniční účastníci z Rakúska, Poľska, Českej republiky, Maďarska, a tiež zo vzdialenejšieho Fínska a Ruska.
Na výstavu je prihlásený pomerne vysoký počet mačiek – v sobotu sa predvedie približne 220 a v nedeľu okolo 200 zvierat. Nepôjde však len o kvantitu, ale predovšetkým o kvalitu vystavovaných mačiek, ktorá z roka na rok rastie. Okrem najviac známych plemien mačiek ako je u nás stále veľmi populárna britská krátkosrstá alebo perzská či siamská mačka, ragdoll, birma alebo mainská mývalia mačka, uvidia návštevníci aj menej rozšírené plemená ako sú ruská modrá, kartúzska, nórska lesná, sibírska, turecká angora, bengálska či seychelská mačka. Zaujímavosťou výstavy budú plemená mačiek, ktoré sa bežne na našich výstavách nevyskytujú, napríklad mačka s miniatúrnym, len niekoľkocentimetrovým chvostíkom, ktorý pripomína bambuľku – Kurilský bobtail, ďalej veľmi temperamentná a elegantná Egyptská mau či atraktívny Ocicat, ktorý vďaka sfarbeniu svojho kožucha a nádherným očiam pôsobí medzi mačkami ako malá divoká šelma.
Mačky sa divákom predvedú vo svojej plnej kráse a ich nádherný zjav i správanie môžu sledovať v súťaži o najkrajšiu mačky výstavy – Best in Show. Hodnotiť ich krásu budú renomovaní medzinárodní posudzovatelia, Donatela Mastrangelo zo Slovenska, Kristina Rautio z Fínska, Ad De Bruijn,  Selassa a F.A. (Lee) z Holandska, Alessandro Di Chio z Talianska, Eric Reijers z Čiech. Obohatením programu výstavy bude aj vyhodnotenie domácej súťaže Najkrajšie mačky Slovenska 2008 v sobotu v popoludňajších hodinách.
Výstava je tiež príležitosťou pre všetkých, ktorí uvažujú nad tým, že by si radi zadovážili mačacieho maznáčika. Vystavovatelia záujemcom ochotne poradia s výberom a možno tu nadviazať osobné kontakty s chovateľmi, ktorí sa veľmi radi pochvália s mačiatkami z ich chovateľských staníc. Lákadlom výstavy bude nepochybne aj možnosť kúpiť krmivo, hračky, kozmetiku, škrabadlá, pelešteky a rôzne ďalšie potreby pre mačky od domácich i zahraničných predajcov kvalitných značiek.


Jeden z mačacích krásavcov
Jeden z mačacích krásavcov
(foto: M.Malíková)
 

-gb-

Návrat     hore